Fotó: twitter.com/fcbarcelona

Topligák: Újra megérezte a győzelem ízét a Barcelona, Dárdai korábbi csapatától kapott ki a Dortmund - eredmények, videók

Három nyeretlen tétmeccs után újra győzött a Barcelona, Németországban pedig a Hertha BSC nagy meglepetésre megverte a Dortmundot. Olaszországban rangadót nyert az AS Roma, a Juventus hozta a kötelezőt.
Nyikes Zoltán 2021. december 18., szombat 21:40
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. december 18., szombat 21:40

A második helyen álló Borussia Dortmund hiába vezetett a szünetben, meglepetésre 3-2-es vereséget szenvedett a Hertha BSC vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombati játéknapján.

Bundesliga, 17. forduló:

Hertha BSC-Borussia Dortmund 3-2 (Belfodil 51., Richter 57., 69., ill. Brandt 31., Tigges 83.)

Így nyert a Hertha

Az Arsenal érvényesítette a papírformát és könnyedén legyőzte idegenben a Leeds United csapatát az angol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában. A Premier League csapatait sújtó koronavírusos megbetegedések miatt a leedsi volt a nap egyetlen találkozója. Nagy-Britanniában az omikron variáns miatt szaporodott meg a megbetegedések száma az elmúlt hetekben, a Tottenham Hotspur például már három Premier League-találkozóját sem tudta lejátszani.

Premier League, 18. forduló:

Leeds United-Arsenal 1-4 (Raphinha 75. - 11-esből, ill. Martinelli 16., 28., Saka 42., Smith Rowe 84.)

Az Arsenal győzelme

A 85. percben szerzett góllal nyert a Barcelona a vendég Elche ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombati játéknapján. A katalánok már 2-0-ra vezettek, a rivális azonban a második félidő derekán egy perc alatt egyenlített, ám a zárógól Nicóé volt.

La Liga, 18. forduló:

FC Barcelona-Elche 3-2 (Jutgla 16., Gavi 19., Nico 85., ill. Tete Morente 62., Milla 63.)
Real Sociedad-Villarreal 1-3 (Isak 32., ill. Moreno 38., 68., Chukwueze 96.)

Így nyert a Barcelona

A Juventus 2-0-ra legyőzte idegenben a Bolognát az olasz labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén. A torinói gárda az első félidőben Alvaro Morata találatával szerzett vezetést, a másodikban pedig Juan Cuadrado tette biztossá a sikert.

Az AS Roma 4-1-re győzött az Atalanta vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombati játéknapján. A fővárosiak 55 másodperc után Tammy Abraham góljával szereztek vezetést, a szünetben pedig 2-1-es előnyben voltak. A 68. percben az Atalanta másodszor is betalált, de Duván Zapata gólját les miatt nem adták meg, majd a fővárosiak még kétszer betaláltak, a végeredményt a 82. percben a duplázó Abraham állította be. A két csapat legutóbb szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt, tavaly december 20-án találkozott egymással Bergamóban, akkor a hazaiak nyertek 4-1-re. Az Atalanta kilenc veretlen bajnoki meccs és sorozatban öt győzelem után kapott ki ismét a Serie A-ban. (MTI)

Serie A, 18. forduló:

Bologna-Juventus 0-2 (Morata 6., Cuadrado 69.)
Atalanta-AS Roma 1-4 (Cristante 45+1 - öngól, ill. Abraham 1., 82., Zaniolo 27., Smalling 72.)

A Juventus sikere

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)