Fotó: MTI/Illyés Tibor

Nemzetek Ligája: A franciák kiütötték Abu Faniékat Kispesten, Anglia otthon égett be, az olaszok kétgólos előnyt adtak le - eredmények, videók

Franciaország a hajrában tette biztossá az Izrael elleni győzelmet, Anglia hatalmas meglepetésre kikapott Görögországtól a Nemzetek Ligájában.
Nyikes Zoltán 2024. október 10., csütörtök 22:44
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 10., csütörtök 22:44

A francia válogatott 4-1-re legyőzte az izraeli csapatot a budapesti Bozsik Arénában a labdarúgó Nemzetek Ligája harmadik fordulójában, az A divízióban, csütörtökön. A hivatalosan vendég franciák potyagóllal kerültek előnybe a 7. percben, de védelmi hibából váratlanul egyenlített Izrael, amelyben kezdőként 67 percet kapott a ferencvárosi Abu Fani. A franciák négy perc múlva ismét vezetéshez jutottak, majd a meccs végén duplázva biztosították be diadalukat.

Rómában az olaszok már a 2. percben vezetést szereztek a belgákkal szemben, a 24. percben pedig nőtt a különbség. Pellegrini a félidő hajrájában piros lapot kapott, és a rivális gyorsan szépített. Az emberelőnybe került vendégek a folytatásban fölényben játszottak, és sikerült nekik az egyenlítés is, a fordítás azonban nem.

A B divízióban a görögök a 94. percben szerzett találattal nyertek Angliában, és továbbra is pontveszteség nélkül állnak.

Nemzetek Ligája, 3. forduló

A divízió, 2. csoport:

Izrael-Franciaország 1-4 (Gandelman 24., ill. Camavinga 7., Nkunku 28., Guendouzi 87., Barcola 89.)
Olaszország-Belgium 2-2 (Cambiaso 1., Retegui 24., ill. De Cuyper 42., Trossard 62.)
Kiállítva: Pellegrini 38. - Olaszország

B divízió: 2. csoport:

Finnország-Írország 1-2 (Pohjanpalo 17., ill. Scales 57., Brady 88.)
Anglia-Görögország 1-2 (Bellingham 87., ill. Pavlidis 49., Pavlidis 94.)

3. csoport:

Ausztria-Kazahsztán 4-0 (Baumgartner 10., Lienhart 53., Sabitzer 56., Seidl 79.)
Norvégia-Szlovénia 3-0 (Haaland 7., 62., Sörloth 52.)

C divízió, 4. csoport:

Lettország - Észak-Macedónia 0-3 (Atanasov 35., Qamili 70., Elmas 93.)
Feröer-szigetek - Örményország 2-2 (Benjaminsen 37., Bjartalid, 85., ill. Zelarayan 44., Manvelyan 93.)

D divízió: 1. csoport:

Gibraltár-San Marino 1-0 (Britto 62.)

2. csoport:

Moldova-Andorra 2-0 (Ionita 31., Cojocaru 95.)

A Bundesliga és a Premier League egyik legjobb védőjét is kiszemelte a Real Madrid, Ronaldinho klubtulajdonos lett - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.