Fotó: x.com/selecaoportugal

NL: Cristiano Ronaldo elérzékenyült karrierje 900. gólja után, az Eb-győztes spanyolok nem bírtak Szerbiával, San Marino 20 év után újra nyert – eredmények, videók

Portugália legyőzte Horvátországot, a meccset nyolc mezőnyjátékossal befejező Svájc kikapott Dániában, a lengyelek a 97. percben húzták be a három pontot Skóciában.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 5., csütörtök 22:46
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 5., csütörtök 22:46

A svéd labdarúgó-válogatott 3-1-re legyőzte a vendéglátó azeri csapatot Bakuban, a Nemzetek Ligája 2024/2025-ös idényének csütörtöki első fordulós mérkőzésén a C divízióban. Az első félidőben hiába volt többet a labda a vendégeknél, közvetlenül a szünet előtt a hazaiak kerülhettek volna előnybe, Sejdajev azonban a ráadás hetedik percében büntetőt hibázott.

Fordulás után továbbra is fölényben futballoztak a svédek, akik aztán Alexander Isak duplájával hat perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, a gólpassz mindkétszer Viktor Gyökeresé volt. A magyar származású csatár aztán tizenegyesből maga is eredményes volt, ezzel pedig eldőlt a három pont sorsa, igaz, az azerieknek a szépítés még összejött. A mérkőzést Berke Balázs vezette.

Az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo profi pályafutásának 900. gólja 2-1-es győzelmet ért a portugál labdarúgó-válogatottnak a vendég horvátok ellen a Nemzetek Ligája A divíziójának csütörtöki első fordulós mérkőzésén. A 39 éves támadó a 34. percben volt eredményes a lisszaboni meccsen, s ez volt a 213. válogatott találkozóján a 131. gólja. Ronaldo találatával már kétgólos volt a portugálok előnye, s bár Diogo Dalot még a szünet előtt a saját kapujába talált be, a folytatásban az állás már nem változott.

Az Európa-bajnok spanyolok Belgrádban gól nélküli döntetlent játszottak a szerbekkel, míg a lengyelek a 97. percben, büntetőből szerzett találattal nyertek 3-2-re a skótok vendégeként. Svájc kétgólos vereséget szenvedett Dániában, San Marino pedig több mint 20 év után győzött újra, és története során először tétmeccsen, miután Nicko Sensoli 53. percben szerzett találatával 1-0-ra verte Liechtensteint Serravalléban. A San Marinó-iak utoljára 2004 áprilisában nyertek, de az egy barátságos mérkőzés volt, amelyen szintén 1-0-ra és ugyancsak Liechtensteinnel szemben diadalmaskodtak.

Nemzetek Ligája, 1. forduló:

A divízió:

1. csoport:

Portugália-Horvátország 2-1 (Dalot 7., Ronaldo 34., ill. Dalot 41. - öngól)

Ronaldo gólja

Skócia-Lengyelország 2-3 (Gilmour 46., McTominay 77., ill. Szymanski 8., Lewandowski 44. - 11-esből, Zalewski 97. - 11-esből)

A mindent eldöntő 11-es

4. csoport:

Dánia-Svájc 2-0 (Dorgu 82., Höjbjerg 92.) Kiállítva: Elvedi 50., Xhaka 87. - Svájc
Szerbia-Spanyolország 0-0

C divízió:

1. csoport:

Azerbajdzsán-Svédország 1-3 (Dadashov 82., ill. Isak 65., 71., Gyökeres 80. - 11-esből)
Észtország-Szlovákia 0-1 (Suslov 70.)

3. csoport:

Észak-Írország - Luxemburg 2-0 (McNair 11., Ballard 17.)
Fehéroroszország-Bulgária 0-0 Kiállítva: Krastev 74. - Bulgária

D divízió:

1. csoport:

San Marino-Liechtenstein 1-0 (Sensoli 53.)

A hazai játékosok ünneplése a lefújást követően

San Marino celebrations after their first ever competitive victory against Liechtenstein
byu/TheDeathOfMusic insoccer

A Liverpool és a Real egyik legnagyobb sztárjáról is fontos bejelentés jöhet, a Fradi korábbi bajnoka BL-főtáblás csapathoz igazolt – külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piac hajrájából. Körkép.