Fotó: uefa.com

Nemzetek Ligája: Bosznia-Hercegovina-Magyarország (0-2) - élő eredménykövetés

Élő eredménykövetés a Bosznia-Hercegovina-Magyarország Nemzetek Ligája-mérkőzésről.
Csakfoci.hu 2024. október 14., hétfő 19:32
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 14., hétfő 19:32

A magyar válogatott hétfő este 20.45-től Bosznia-Hercegovina ellen lép pályára idegenben a Nemzetek Ligája A-divíziójának negyedik fordulójában.

A mieink szövetségi kapitánya, Marco Rossi egy helyen változtatott a válogatott összeállításán a pénteki, hollandok elleni találkozóhoz képest: a sérült Dárdai Márton helyett Botka Endre került be a védelembe.

Eredménykövetés:

10.perc: Varga Barnabás 18 méterről lőhetett el egy felpattanó labdát, kísérlete középre tartott, ölbe vette a bosnyák kapus.

13. perc: Bolla egy szöglet utáni kipattanót lőtt nagy erővel kapura, Vasilj oldalra ütötte a lövést.

14. perc: Tahirovic egy balról visszatett labdát lőtt nem sokkal a bal alsó mellé.

19. perc: Nagy Zsolt balról érkező beadását Sallai ballal, estében továbbította a kapu fölé.

32. perc: Ezúttal Sallai tálalt Nagy Zs. elé, a Puskás játékosa nem talált kaput a beadás után.

38. perc: Sallai lódult meg egy labdaszerzést követően, több társ is kísérte az akciót, végül Sallai mellé lőtt.

38.perc: Ismét egy gyors kontra után támadhatott a magyar csapat, Nagy Zs. passzolt Szoboszlai elé, aki ballal a bal alsóba passzolt (0-1).

46.perc: Dzeko lépett ki egy hosszú labdával, majd egy csel után a kapu fölé lőtt.

48. perc: A második félidő remekül indult magyar szempontból: Nagy Zsolt indult meg a bal oldalon, majd a 16-oson belül felrúgták, amiért büntető következett. A 11-est Szoboszlai nagy erővel a jobb sarokba rúgta (0-2).

54. perc: Dzeko közeli fejesét védte Dibusz.

70.perc: Dzeko remek sarkazását nagy bravúrral hárította a magyar kapus.

83.perc: Gazdag és Gera léptek ki, és vitték a labdát egy bosnyák védőre, Gazdag a csapattársa elé készített, Gera ballal a visszazáró védőkbe lőtt.

VÉGEREDMÉNY: Bosznia-Hercegovina-Magyarország 0-2

Nemzetek Ligája, A-divízió

Bosznia-Hercegovina-Magyarország 0-2 (Szoboszlai 38., 50. - a másodikat 11-esből)

Magyarország: Dibusz - Botka, Orbán, Fiola - Bolla, Nikitscher, Schäfer, Nagy Zs. - Sallai, Szoboszlai - Varga B.

(cserék: Tóth, Szappanos, Szűcs, Balogh, Schön, Nagy, Ádám, Gera, Dárdai P., Gazdag, Kata, Csoboth)

Bosznia-Hercegovina: Vasilj - Bicakcic, Katic, Kolasinac - Gazibegovic, Gigovic, Tahirovic, Burnic - Hajradinovic, Bajraktarevic - Dzeko

(cserék: Hadzikic, Zlomislic, Mujakic, Kulasin, Huseinbasic, Tabakovic, Basic, Omerovic, Saric, Radeljic)

A bosnyákok követendő példaként tekintenek a magyar válogatottra: "Olyan csapattá váltak, amilyenek mi is szeretnénk lenni"
A bosnyák sajtóban nagyra becsülik a magyar válogatott fejlődését és az elmúlt években elért eredményeit.
Bajner külföldre igazolt
A legutóbb a még NB II-es Haladáshoz tartozó, ám ott 0 percet játszó Bajner Bálint a görög negyedosztályú PAE Episkopi csapatához igazolt.