Olasz Kupa: Egy 11-es döntött - Mourinhóék kizúgtak a római derbin

Az Olasz Kupa negyeddöntőjében a Lazio 1-0-ra legyőzte az AS Romát és bejutott a legjobb négy közé.
Csakfoci.hu 2024. január 10., szerda 19:58
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 10., szerda 19:58

Az első félidőben szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk, nem is volt meglepő, hogy nem született gól.

A második félidő elejét megnyomta a Lazio. A 48. percben Rui Patrício szedte ki hatalmas bravúrral Vecino közeli fejesét. Majd három perccel később Zaccagni 11-esből megszerezte a vezetést a Lazionak.

A Roma első helyzetére 87 percet kellett várni, ekkor a csereként beállt Belotti lövését ütötte ki Mandas.

Győzelmével a Lazio jutott a legjobb négy közé, ahol már ott van a Fiorentina. Maurizio Sarri csapata a Juventus - Frosinone párharc győztesével játszik majd az elődöntőben.

Olasz Kupa, negyeddöntő:

Lazio - AS Roma 1-0 (Zaccagni 51. - 11-esből), piros lap: Pedro (Lazio) 97., ill. Azmoun (AS Roma) 99., Mancini (AS Roma), 100.