Fotó: x.com/chelseafc

Premier League: A Chelsea sztárja egy félidő alatt négy gólt lőtt, a Brentford zsinórban harmadszor talált be az első percben - eredmények, videók

Cole Palmer és a Brentford is történelmet írt a Premier League-ben.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 28., szombat 19:16
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 28., szombat 19:16

A Chelsea Cole Palmer első félidőben szerzett mesternégyesével nyert otthon 4-2-re szombaton a játéknap előtt veretlen Brighton ellen az angol labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában.

Az angol válogatott támadó a Premier League történetének első játékosa, aki a szünet előtt négy gólt szerzett bajnoki mérkőzésen.

A Brentford pedig a PL történetének első olyan csapata, amely zsinórban három mérkőzésen betalált az első percben: ezúttal a West Ham United ellen végül 1-1-es döntetlent ért el a gárda.

Az előző szezonban második Arsenal hazai pályán az első félidőben már két góllal vezetett az újonc Leicester City ellen, amely azonban a fordulást követően egyenlíteni tudott. A londoniak aztán a ráadásban kétszer is betaláltak, így otthon tartották a három pontot.

Premier League, 6. forduló:

Chelsea-Brighton 4-2 (Palmer 21., 28. - 11-esből, 31., 41., ill. Rutter 7., Baleba 34.)

Brentford-West Ham United 1-1 (Mbeumo 1., ill. Soucek 54.)

Arsenal-Leicester City 4-2 (Martinelli 20., Trossard 45+1., Ndidi 94. - öngól, Havertz 99.)

Everton-Crystal Palace 2-1 (McNeil 47., 54., ill. Guehi 10.)
Nottingham Forest-Fulham 0-1 (Jiménez 51. - 11-esből)

(MTI)

Bundesliga: Gulácsinak 11-esből sem tudtak gólt lőni, megint lehúzta a rolót; Schäferék a 96. percben kaptak ki – eredmények, videók
Sima győzelemmel javított klubrekordot a Leipzig.
Hosszabbítottak a magyar tehetséggel
Fenyő Noah szerződését 2029 nyaráig meghosszabbította az Eintracht.
Kozármisleny
Őszintén beszélt a számokról a tulajdonos
Feleki Attila elárulta, maximum 500 ezer és 1 millió forintot fizettek játékosért, egyszer viszont 7 millióért adtak el valakit. Azt is elmondta, hogyan tudták megtartani Kirchner Krisztiánt, az előző szezon társgólkirályát.
La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.