Fotó: Arsenal

Premier League: Az Arsenal győzelemmel, Kerkezék pontszerzéssel kezdték a szezont - videó

Havertz és Saka remekelt az Ágyúsoknál, akik 2-0-ra győztek a Wolves ellen. Kerkez végig a pályán volt a Nottingham elleni, 1-1-el zárult bajnokin.
Budai László 2024. augusztus 17., szombat 18:06
Szerző: Budai László 2024. augusztus 17., szombat 18:06

Szoboszlai Dominikhoz hasonlóan Kerkez Milos is kezdőként lépett pályára a Premier League 1. fordulójában, a Bournemouth a Nottinghamhez látogatott. A vezetést Wood révén a hazaiak szerezték meg, majd úgy tűnt, a vendégek egyenlítenek, de Ouattara szöglet utáni gólját végül les miatt nem adták meg.

Sokáig úgy tűnt, marad az 1-0-s Nottingham-előny, de a Bournemouth egy szerencsés Semenyo-találattal az utolsó percekben egyenlített, így 1-1 lett a vége. A 48. percben sárga lapot kapó Kerkez végigjátszotta a találkozót.

Kerkezék gólja (a videó a bejegyzésre kattintva nyílik meg)

Nottingham 1 - [1] Bournemouth - Antoine Semenyo 87'
byu/etclassico insoccer

Győzelemmel kezdett az Arsenal, amely Havertz és Saka góljával, valamint gólpasszával verte 2-0-ra a Wolverhamptont. A 66. perctől emberhátrányban játszó Everton simán kikapott hazai pályán a Brightontól (Mitoma, Welbeck, Adingra szerzett gólt, 0-3), a Newcastle pedig úgy múlta felül egy Joelinton-góllal a Southamptont (1-0), hogy a Szarkák Schar kiállítása miatt a 28. perctől tíz emberrel futballoztak.

Örülhettek a magyarok Németországban: Gulácsiék, Schäferék és Sallaiék is továbbjutottak - videó
Gulácsi Péter, Willi Orbán és Schäfer András is kezdőként lépett pályára, Sallai Roland azonban nem volt csapata keretében.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.