Premier League: Szoboszlaival verte az éllovas Liverpool a Chelsea-t, a Manchester City drámai sikere - videók

A Liverpool és a Manchester City is 2-1-re nyerte meg a vasárnapi bajnokiját a Premier League 8. fordulójában.
Csakfoci.hu 2024. október 20., vasárnap 20:20
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 20., vasárnap 20:20

A Szoboszlai Dominikkal felálló Liverpool nagy küzdelemben 2-1-re legyőzte a vendég Chelsea-t az angol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának vasárnapi rangadóján, ezzel visszavette az első helyet a tabellán. A magyar válogatott csapatkapitánya végigjátszotta a találkozót, az első félidő hosszabbításában sárga lapot kapott.

A Pool nyerőembere az egyiptomi Mohamed Salah volt, aki előbb tizenegyesből előnyhöz juttatta csapatát, majd a Chelsea egyenlítő találata után gólpasszt adott Curtis Jonesnak, aki eldöntötte a mérkőzést és a három pont sorsát.

A címvédő Manchester City 2-1-re nyert az utolsó előtti Wolverhampton Wanderers otthonában. A Premier League-ben sorozatban ötödik vereségét elszenvedő Wolves jól kezdett, a hetedik percben már vezetett is, ám Josko Gvardiol találatával a City a 33. percben kiegyenlített.

A manchesteri együttes az egész meccsen fölényben játszott, ennek ellenére egészen a hosszabbításig kellett várniuk a drukkereknek a győztes gólra, amelyet az angol válogatott John Stones szerzett fejjel. (az MTI híre nyomán)

Premier League, 8. forduló:

Liverpool – Chelsea 2-1 (Salah 29. – 11-esből), C. Jones 51., ill. N. Jackson 48.)

Wolverhampton Wanderers – Manchester City 1-2 (Strand Larsen 7., ill. Gvardiol 33., Stones 95.)

Kerkezre már a télen lecsaphatnak a nagynevű kérők - Szoboszlai is "beleszólhat" a válogatott csapattárs klubváltásába
Három angol óriásklub is szívesen szerződtetné a Bournemouth védőjét, Milos Kerkezt a következő hónapokban.