Rasszista botrány a magyar korosztályos válogatott játékos csapatánál, félbeszakadt a meccsük - videó

Óriási balhé alakult ki Olaszországban azok után, hogy a Viareggio Kupán a Torino játékosa állítólag rasszista megjegyzést tett a brazil Internacional egyik labdarúgójára.
Pék Attila 2025. március 25., kedd 21:18
Óriási balhé alakult ki Olaszországban azok után, hogy a Viareggio Kupán a Torino játékosa állítólag rasszista megjegyzést tett a brazil Internacional egyik labdarúgójára.
Szerző: Pék Attila 2025. március 25., kedd 21:18

Az első félidő végén félbeszakadt és később sem folytatódott Európa egyik legrangosabb és hatalmas tradíciókkal rendelkező utánpótlás tornája, a Viareggio Kupa egyik mérkőzése. A Torino és a brazil Internacional összecsapása több kemény szóváltást hozott, a szünet előtt pedig az olasz csapat egyik játékosa meg nem erősített információk szerint rasszista megjegyzést tett ellenfelére.

Gianluca Di Marzio beszámolója szerint ekkor a brazil játékos megpróbálta megütni a Torino fiatalját, majd a csapat levonult a pályáról, ahová már csak a vezetőedző tért vissza, ezért a játékvezető lefújta a mérkőzést. Később a rangos utánpótlástorna sajtóirodája közleményt adott ki, amelyben nem erősítették meg a rasszista megjegyzést - amelyet szerintük még a játékvezetők sem hallottak. Azt viszont cáfolták, hogy rendőrségi beavatkozásra lett volna szükség.

A negyeddöntőt már biztosan nem fogják folytatni a csapatok.

A sérüléséből visszatérő Kugyela Zalán ahogy a torna korábbi mérkőzésein is, úgy most is a második félidőben lépett volna pályára, de erre a történtek miatt nem került sor.

Na Itália, um jogador do sub-18 do Internacional, Kauã Barbosa, foi chamado de macaco pelo camisa 7 do Torino, durante uma partida do Torneio de Villarreggio. O colorado foi EXPULSO, e o Inter se retirou de campo.
byu/miloc756 infutebol

Olvastad már?
Elitkör: Yaakobishvili-bravúrok és kapufák - győzelemmel zárt a magyar válogatott
Az U19-es Eb-selejtező elitkörének utolsó, 3. fordulójában a magyar válogatott Kisvárdán 1-0-ra nyert Izland ellen. Az már korábban eldőlt, hogy Jeremiás Gergő csapata nem jut ki a kontinenstornára.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Kerkez döntött?
Angliai sajtóhírek szerint a magyar válogatott játékosa már elmondta a barátainak, melyik klubnál akarja folytatni pályafutását.
Légiósok
Kerkez Milos
Miért lenne jó, ha Liverpoolban is összeállna a Szoboszlai-Kerkez páros? Angliában "kinyomozták".
Fehérvár FC
Hosszabbított a gólvágó
Szerződést hosszabbítottak Ivan Saponjiccsal, akinél lehívták a kontraktusban szereplő opciót, így a gólerős támadó a következő szezonban is a fehérváriakat erősíti majd.
Tovább az összes átigazoláshoz