A brit tbrfootball.com hívta fel arra a figyelmet, miért járhat jól a Liverpool és Szoboszlai Dominik is, ha a nyáron sikerülne megszerezniük a Vörösöknek Kerkez Milost a Bournemouth csapatától.
Miközben a hírek szerint a Liverpool konkrét lépéseket is tett már Kerkez szerződtetése ügyében, a portál azt nézte meg, hogy a balbekk és Szoboszlai hogyan teljesített együtt eddig a magyar válogatottban.
Mint írják, "egészen lenyűgöző", hogy a Bournemouth 3-as és a Liverpool 8-as számú játékosa együttesen tíz győzelemmel és hat döntetlennel büszkélkedhet 21 válogatott meccsén
(a felmérés még a törökországi Nemzetek Ligája-playoff találkozó előtt készült - a szerk.).
"Minden tiszteletem az övék, de Magyarország korántsem tartozik a futball gigászai közé - jelenleg a FIFA világranglistáján a 30. helyen áll -, így az a tény, hogy Kerkez és Szoboszlai 21 mérkőzésen mindössze öt vereséget szenvedett el, igen erős mérlegnek számít" - jegyezte meg a szerző, Billy Meyers. Hozzátéve, hogy ezen a 21 mérkőzésen a páros 1415 percet töltött együtt a pályán, így átlagosan 1,71 pontot szereztek együtt meccsenként.
Ezért aztán szerintük, ha a nyáron megvalósul Kerkez Liverpoolba költözése, akkor azonnal jól érezheti majd magát a pályán, hiszen Szoboszlai személyében egy ismerős arc segít ott neki, ami a páros eredményessére is jó hatással lehet majd.



