Szoboszlaiék hátrányból fordítva nyertek és ideiglenesen az élre álltak - videó

Mohamed Szalah három gólpasszt is kiosztott, a Pool 0-1-ről fordított és 3-1-es győzelmével ideiglenesen biztosan a tabella élére ugrott.
Budai László 2023. szeptember 16., szombat 15:30
Szerző: Budai László 2023. szeptember 16., szombat 15:30

Szoboszlai Dominik a válogatott mérkőzések miatti bajnoki szünet után is a Liverpool kezdőcsapatában kapott helyet, a Vörösök a Wolverhampton otthonába látogattak a Premier League 5. fordulójában.

Az első félidőben bár a liverpooliak birtokolták többet a labdát, a hazaiak próbálkoztak többször és Hee-Chan találatával igen korán, már a hetedik percben előnybe is kerültek. A félidő hajrájában Szoboszlainak is volt egy helyzete, de védeni tudott a kapus.

A második félidőben Szoboszlai kissé visszább lépett, a Pool pedig egyre jobban játszott. Az 55. percben a magyar játékos hozta fel a labdát, egy-két passz és a szerencse is kellett hozzá, hogy a játékszer kikerüljön a jobb oldalra, onnan Salah centerezett, Gakpo pedig közelről a kapuba lőtt.

A hajrában egy újabb zseniális Salah-passz után Robertson is a hálóba tudott helyezni közelről, sőt, az utolsó pillanatokban Salah visszakészített labdáját Elliott lőtte a bal kapufa segítségével a sarokba - így a Liverpool végül fordítani tudott és nehéz meccset nyert meg (1-3). Szoboszlai ezúttal is végigjátszotta a találkozót.

A Pool öt meccs után 13 pontot gyűjtött, és ideiglenesen az élre állt, de aztán a City is megszerezte a három pontot.

A Liverpool góljai

Premier League, 5. forduló

Wolverhampton-Liverpool 1-3 (Hee-Chan 7., ill. Gakpo 55., Robertson 85., Elliott 91.)

Premier League: Simán elintézték az Old Traffordon az MU-t, őrületes véghajrá után nyert a Spurs - eredmények, videók
A Manchester City hátrányból fordítva győzött a West Ham otthonában, míg az MU hazai pályán maradt alul a Brightonnal szemben. A Tottenham a 97. percben még vesztésre állt, mégis három pontot szerzett, akárcsak az Aston Villa és a Fulham.
Máté Csaba jövője kérdéses
Elképzelhető, hogy még a DVSC keddi, Mezőkövesd elleni Magyar Kupa-mérkőzése előtt leül az edző és a vezetőség, hogy beszéljenek a tréner jövőjéről.