Szoboszlait egy világbajnok ajnározta, miután Manchesterben szokatlan szerepben remekelt: "Abszolút kivételes volt"

A korábbi Chelsea-kiválóság és világbajnok védő, Frank Leboeuf dicsérte Mohamed Salahot és Szoboszlai Dominikot a Liverpool Manchester City elleni döntetlenje után, mondván kivételes teljesítményt nyújtottak az éltveszélyes belga szélső, Jeremy Doku játékának akadályozásában.
Csakfoci.hu 2023. november 26., vasárnap 17:58
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 26., vasárnap 17:58

Az 1998-ban a francia válogatottal világbajnoki címet nyert, a Chelsea-vel pedig többek között két FA-kupát, egy KEK-et és egy európai Szuperkupát is elhódító Frank Leboeuf az ESPN-nek nyilatkozott, miután a Liverpool szombaton pontot szerzett (1-1) az Etihad Stadionban véget vetve a címvédő Manchester City 23-as hazai győzelmi sorozatának. Bár a Vörösök gólját Trent Alexander-Arnold szerezte a második félidőben, Leboeuf szerint nem ő volt az igazi kulcsfigura a vendégcsapatban.

Előzetes is úgy tűnt ugyanis, hogy ez egy nagyon nehéz meccs lesz Jürgen Klopp csapata számára, például a bombaformában lévő belga szélső Jérémy Doku jelentette fenyegetés miatt, amivel igazi problémákat okozhat a vendégeknek a Premier League egyik legizgalmasabb játékosa. Az, hogy nem így történt, az Leboeuf szerint Mohamed Salah és Szoboszlai Dominik által tett erőfeszítéseken múlt.

Nagyon érdekesnek találtam, ahogy a két csapat védekezésben elbánt egymással, különösen a Liverpool. Tudtuk, hogy Dokuval és Trent Alexander-Arnolddal nagy problémát kell megoldaniuk a vendégeknek, mert Trent nem igazán tudja, hogyan kell védekezni... - mondta az ESPN-nek az egykori remek bekk. - De a több játékos, elsősorban Salah és Szoboszlai belépése - hogy segítsék Trent Alexander-Arnoldot Doku ellen - abszolút kivételes volt, különösen az első félidőben, ahol Dokut satuba fogták, és csak egyszer sikerült neki átjutni az akadályokon.

Ugyanakkor kritikát is kapott a 73. percben lecserélt magyar középpályás, mondván sem ő, sem Alexander-Arnold "nem kap glóriát" a kapott gól előtti szituáció miatt, hol úgy tűnt, mindketten túlságosan könnyen engedték el Nathan Ake-t, hogy aztán Erling Haaland megszerezze a vezetést a City-nek.

Alexander-Arnold azonban a második félidőben egy kiváló befejezéssel "vezekelt", Szoboszlainak pedig könnyen lehetett volna egy gólpassza is, de Darwin Nunez elszalasztotta a lehetőséget - írja a brit TBR Football.

Légiósok: Fél év után tért vissza a magyar válogatott játékos, csapata horrorisztikus sorozata is megszakadt
Az Union Berlin nyolc vesztes bajnoki után, Schäfer Andrással a soraiban szerzett ismét pontot a Bundesligában.
Máté reagált esetleges leváltására
A DVSC vezetőedzője nem nagyon gondolkodik azon, hogy veszélyben-e a munkája, csak segíteni akar a Debrecennek.
Lisztes jövője a téma
Németországban azt írják, a következő hetekben ismét alaposan kielemzik, hogy lenne-e értelme egy téli kölcsönadásnak Lisztes Krisztián esetében.
Bajner külföldre igazolt
A legutóbb a még NB II-es Haladáshoz tartozó, ám ott 0 percet játszó Bajner Bálint a görög negyedosztályú PAE Episkopi csapatához igazolt.