Fotó: x.com/parmacalcio_en

Topligák: Balogh extrája is kellett a Milan legyőzéséhez, a Barca nyerőembere már megint Lewandowski volt – eredmények, videók

Olaszországban meglepetésgyőzelmet aratott a Balogh Botond fémjelezte Parma, Spanyolországban ismét szűken nyert a Barcelona, Angliában mesterhármast jegyzett Haaland.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 24., szombat 21:49
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 24., szombat 21:49

A Balogh Botonddal felálló Parma hazai pályán 2-1-re legyőzte az AC Milant az olasz labdarúgó-bajnokság második fordulójának szombati játéknapján. A magyar válogatott védő végigjátszotta az összecsapást, és számos portál értékelése szerint csapata egyik legjobbja volt. A WhoScored 7.3-as osztályzatot adott az MTK Budapest utánpótlásában nevelkedett hátvédnek, ami holtversenyben a legmagasabb a Parmánál, a SofaScore-nál harmadik lett 7.3-mal, míg a FlashScore 7.7-es érdemjegyet adott neki, amivel a második legjobb lett.

Az élvonalba visszatérő Parma több mint tíz év után, 2014 márciusa óta először nyert a milánói piros-feketék ellen. A Milan így az új vezetőedző, Paulo Fonseca irányításával még nyeretlen.

Serie A, 2. forduló

Parma-AC Milan 2-1 (Man 2., Cancellieri 77., ill. Pulisic 66.)

Udinese-Lazio 2-1 (Lucca 5., Thauvin 49., ill. Isaksen 95.)

A legutóbb ezüstérmes Arsenal 2-0-ra legyőzte vendégként az előző idényt a negyedik helyen záró Aston Villát a labdarúgó Premier League második fordulójának szombati rangadóján.

Magabiztos győzelemmel folytatta szereplését a Manchester City, a címvédő a második fordulóban háromgólos győzelmet aratott otthon az újonc Ipswich Town felett. A City múlt vasárnap a Chelsea elleni, idegenbeli 2-0-s győzelemmel kezdett, ezúttal viszont gyorsan, a 7. percben hátrányba került. Az első negyedóra végéig azonban három góllal válaszolt erre. Erling Haaland előbb 11-esből talált a kapuba, aztán Kevin De Bruyne passzolt a hálóba labdaszerzést követően, majd ő hozta helyzetbe Haalandot, aki nem hibázott. A norvég csatár aztán a 88. percben távoli lövéssel is bevette a vendégek kapuját. Ezzel összességében a 23., a Manchester City színeiben a 10. - ebből a PL-ben a hetedik - mesterhármasát érte el. A Manchester City 2021-ben kapott ki legutóbb újonctól, a Leeds Untedtől, azóta 18 mérkőzésből 17-et megnyert, egyet pedig döntetlenre hozott feljutó csapat ellen. A manchesteri alakulat immár 45 meccs óta veretlen hazai pályán, 38 győzelem mellett hét döntetlenje van ebben az időszakban.

A másik manchesteri együttes, a United nem tudott pontot szerezni azután, hogy az első körben nyert a Fulham ellen. Szombaton a Brighton vendégeként a 60. percben még egyenlített, de a hazaiak a 95.-ben Joao Pedro fejesével kiharcolták a győzelmet. Az MU az első és a második félidőben is szerzett érvénytelen gólt. Utóbbinál, a 71. percben Alejandro Garnacho jól érkezett egy keresztpasszra az ötös bal oldalán és az üres kapuba lőtt, de középen Joshua Zirkzee a gólvonalon térddel beleért a labdába, így les miatt érvénytelen lett a találat.

Premier League, 2. forduló:

Brighton-Manchester United 2-1 (Welbeck 32., Joao Pedro 95., ill. Diallo 60.)

Crystal Palace-West Ham United 0-2 (Soucek 67., Bowen 72.)
Fulham-Leicester City 2-1 (Smith Rowe 18., Iwobi 70., ill. Faes 38.)
Manchester City-Ipswich Town 4-1 (Haaland 12. - 11-esből, 16., 88., De Bruyne 14., ill. Szmodics 7.)

Southampton-Nottingham Forest 0-1 (Gibbs-White 70.)
Tottenham Hotspur-Everton 4-0 (Bissouma 14., Son 25., 77., Romero 71.)
Aston Villa-Arsenal 0-2 (Trossard 67., Partey 77.)

vasárnap játsszák:
Bournemouth-Newcastle United 15.00
Wolverhampton Wanderers-Chelsea 15.00
Liverpool-Brentford 17.30

Az FC Barcelona 2-1-re nyert vendége, az Athletic Bilbao ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság második fordulójában, szombaton. Az első fordulóban a Valencia ellen gólpasszt adó, 17 esztendős Európa-bajnok Lamine Yamal szerzett vezetést a katalánoknak, a szünet előtt a baszkok Oihan Sancet büntetőjével egyenlítettek.

A három pontot érő találatot Robert Lewandowski szerezte, aki a nyitókörben duplájával vezette sikerre a gránátvörös-kékeket. (MTI)

La Liga, 2. forduló

Osasuna-Real Mallorca 1-0 (R. Garcia 55.)
FC Barcelona-Athletic Bilbao 2-1 (Yamal 24., Lewandowski 75., ill. Sancet 42. - 11-esből)