Fotó: premierleague.com

Topligák: Bombameglepetés az Anfielden, Szoboszlaiék történelmi vereséget szenvedtek; Gulácsiék nem bírtak Schäferékkel, Szalai és Lisztes a keretben sem volt - eredmények, videók

Gulácsi kapuját nem tudta bevenni az Union Berlin, a címvédő Leverkusen fölényesen nyert Szalai Attiláék otthonában. Angliában nem várt pofont kapott a Liverpool, Haaland duplázott.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 14., szombat 18:15
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 14., szombat 18:15

A Gulácsi Péterrel a kapuban felálló RB Leipzig hazai környezetben gól nélküli döntetlent játszott a Schäfer Andrást kezdőként a 81. percig foglalkoztató Union Berlinnel a német labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának szombati játéknapján - Willi Orbán az eltiltását töltötte. A találkozón a meccs előtt százszázalékos hazaiak álltak közelebb a győzelemhez, de Lois Openda a saját maga által kiharcolt büntetőt kihagyta. Ezzel az eredménnyel a fővárosiak is megőrizték veretlenségüket.

A címvédő Bayer Leverkusen nagyon simán, 4-1-re nyert a Hoffenheim vendégeként, ahol Szalai Attilát nem nevezték az összecsapásra. A VfL Wolfsburg összecsapásán Dárdai Bence a hazai cserepadról nézte végig az Eintracht Frankfurt 2-1-es győzelmét, a vendégeknél Lisztes Krisztián és Fenyő Noah sem volt kerettag - mindketten a tartalékcsapat kora délutáni mérkőzésén kaptak szerepet kezdőként.

Bundesliga, 3. forduló:

SC Freiburg-VfL Bochum 2-1 (Adamu 58., 61., ill. Boadu 45.)
TSG 1899 Hoffenheim-Bayer Leverkusen 1-4 (Berisha 37., ill. Terrier 17., Boniface 30., 75., Wirtz 72. - 11-esből)

Borussia Mönchengladbach-VfB Stuttgart 1-3 (Plea 27., ill. Undav 21., Demirovic 58., 61.)
RB Leipzig-Union Berlin 0-0
VfL Wolfsburg-Eintracht Frankfurt 1-2 (Baku 76., ill. Marmoush 30., 82. - 11-esből)

A Szoboszlai Dominikkel felálló Liverpool hazai pályán meglepetésre 1-0-s vereséget szenvedett a Nottingham Foresttől az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombati játéknapján. Arne Slot vezetőedző együttese a mérkőzés előtt százszázalékos mérleggel, kapott gól nélkül állt, végül a találkozó egyetlen találatát Callum Hudson-Odoi szerezte. A magyar válogatott csapatkapitánya végigjátszotta az összecsapást. A Nottingham Forest ezt megelőzően legutóbb 1969-ben nyert bajnokit az Anfielden, azóta húsz vereség és öt döntetlen volt a mérlege a Liverpool vendégeként - a Premier League-ben még sosem nyert a Liverpool otthonában a Forest.

A címvédő Manchester City ugyan 22 másodperc után hátrányba került otthon a Brentforddal szemben, de Erling Haaland duplájával már a szünet előtt fordított. A norvég csatár így kilenc gólnál jár a bajnoki idényben, amivel megdöntötte Wayne Rooney rekordját, aki a 2011/12-es idény első négy meccsén nyolcszor volt eredményes. Josep Guardiola együttese tétmérkőzésen legutóbb 2022 novemberében éppen a Brentfordtól kapott ki az Etihad Stadionban, azóta veretlen saját közönsége előtt, a sorozat immár 46 mérkőzést számlál: 39 győzelemmel és 7 döntetlennel. (MTI)

Premier League, 4. forduló

Brighton-Ipswich Town 0-0
Crystal Palace-Leicester City 2-2 (Mateta 47., 92. - 11-esből, ill. Vardy 21., Mavididi 46.)
Fulham-West Ham United 1-1 (R. Jiménez 24., ill. Ings 95.)
Liverpool-Nottingham Forest 0-1 (Hudson-Odoi 72.)
Manchester City-Brentford 2-1 (Haaland 19., 32., ill. Wissa 1.)

Magyar Kupa: Horváth-dupla és Fiola-gól is kellett az Újpest-gálához, hatig jutott a Győr, négyig a ZTE - eredmények
Az Újpesthez nemrégiben érkező két magyar válogatott játékos, Horváth Krisztofer és Fiola Attila is betalált Dunavarsányban. Polievka is megszerezte első gólját az MTK-ban, Kovács Zoltán fia ismét eredményes volt a Vidiben.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov arról beszélt, hogy volt egy francia ajánlat Dibuszért: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát." - mondta az elnök.