Topligák: Haaland vezérletével gálázva nyert a Dortmund, sima Chelsea- és Liverpool-siker - eredmények, videók

Erling Haaland duplájának köszönhetően a Borussia Dortmund hazai pályán 5-2-re győzte le a Frankfurtot a Bundesliga nyitófordulójának utolsó szombati összecsapásán. A friss európai Szuperkupa-győztes Chelsea sima győzelmet aratott a Crystal Palace felett, míg a Liverpool a Norwich vendégeként nyert az angol bajnokság nyitófordulójának szombati játéknapján.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 14., szombat 21:17
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 14., szombat 21:17

Bundesliga, 1. forduló

Borussia Dortmund-Frankfurt 5-2 (Reus 23., Hazard 32., Haaland 34., 70., Reyna 58., ill. Passlack 27. - öngól, Hauge 87.)

A Ruhr-vidékieknél Erling Haaland két találattal és három gólpasszal vette ki részét a magabiztos sikerből.

Premier League, 1. forduló

Chelsea-Crystal Palace 3-0 ((Alonso 27., Pulisic 40., Chalobah 58.)

A londoni együttes, melynek Lőw Zsolt a másodedzője, Marcos Alonso szabadrúgásával és Christian Pulisic találatával már az első félidőben megnyugtató előnyt alakított ki, és sikere ezt követően sem forgott veszélyben. A vendégek kispadján ezen a találkozón mutatkozott be a nyáron kinevezett vezetőedző, a játékosként világ- és Európa-bajnok Patrick Vieira, aki kilenc idény alatt 406 találkozón lépett pályára az Arsenalban.

Norwich-Liverpool 0-3 (Jota 26., Firmino 65., Salah 74.)

Tavaly októberi súlyos térdsérülése utáni első tétmérkőzését kezdőként játszotta végig a Mersey-parti együttesben Virgil van Dijk.

Everton-Southampton 3-1 (Richarlison 47., Doucouré 76., Calvert-Lewin 81., ill. A. Armstrong 22.)

Az Everton ugyancsak új edzővel Rafa Benítezzel a kispadon hátrányból fordítva nyert odahaza a Southampton ellen.