Fotó: Reuters

Topligák: Nagy pofonba szaladt bele a Chelsea, magyar fiatallal a keretben bukott pontokat a Barca - eredmények, videók

A szombati játéknap topligás eredményei.
Póczik Dávid 2023. november 25., szombat 18:28
Szerző: Póczik Dávid 2023. november 25., szombat 18:28

Súlyos sérülését követően visszatért a pályára Schäfer András, a német labdarúgó-bajnokságban szereplő Union Berlin magyar középpályása, csapata pedig a 88. percben mentett pontot az Augsburg ellen a 12. fordulóban. A Bayer Leverkusen ezúttal a Werder Bremen vendégeként diadalmaskodott simán 3-0-ra, ezzel a Bundesliga-rekordot tovább javítva 12 mérkőzést követően 11 győzelemmel és egy döntetlennel vezeti a tabellát. A gyógyszergyáriak sorozatban a nyolcadik sikerüket aratták a bajnokságban, amivel pedig klubcsúcsukat állították be.

A sérülése után lábadozó Willi Orbánt továbbra is nélkülöző RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kispadon 2-1-re kikapott Wolfsburgban, míg Sallai Roland csapata, a Freiburg a sérült magyar válogatott támadó nélkül 1-1-es döntetlent játszott otthon az újonc Darmstadt együttesével. (MTI)

Bundesliga, 12. forduló

Borussia Dortmund-Borussia Mönchengladbach 4-2 (Sabitzer 30., Füllkrug 32., Bynoe-Gittens 45., Malen 97., ill. Reitz 13., Kone 28.)

Freiburg-Darmstadt 1-1 (Holer 35., ill. Honsak 18.)
Union Berlin-Augsburg 1-1 (Volland 88., ill. Demirovic 39. - 11-esből)
Werder Bremen-Bayer Leverkusen 0-3 (Deman 9. - öngól, Frimpong 43., Grimaldo 76.)
VfL Wolfsburg-RB Leipzig 2-1 (Wind 9., Rogerio 66., ill. Poulsen 52.)

Eintracht Frankfurt-VfB Stuttgart 1-2 (Anton 26. - öngól, ill. Undav 1., 46.)
pénteken játszották:
1. FC Köln-Bayern München 0-1 (0-1)
vasárnap játsszák:
Heidenheim-VfL Bochum 15.30
Hoffenheim-FSV Mainz 17.30

Az angol első osztály 13. fordulójában a Chelsea a Newcastle otthonában szenvedett háromgólos vereséget, a Kékek egy perc leforgása alatt kétszer is kapituláltak, majd a csapatkapitányukat, Reece Jamest is elveszítették egy kiállítás miatt. Kerkez Milosnak egy félidő jutott a Bournemouth színeiben, a magyar válogatott balhátvéd együttese a Sheffield United vendégeként hozta el a három pontot.

Premier League, 13. forduló

Manchester City-Liverpool 1-1 (Haaland 27., ill. Alexander-Arnold 80.)
Burnley-West Ham 1-2 (J. Rodriguez 49. - 11-esből, ill. O'Shea 86. - öngól, Soucek 91.)
Luton-Crystal Palace 2-1 (Mengi 72., Borwn 84., ill. Olise 75.)
Newcastle-Chelsea 4-1 (Isak 13., Lascelles 60., Joelinton 61., Gordon 83., ill. Sterling 23.) Kiállítva: James 73.

Nottingham-Brighton 2-3 (Elanga 3., Gibbs-White 76. - 11-esből, ill. Ferguson 26., Joao Pedro 45+4., 58. - 11-esből) Kiállítva: Dunk 73.
Sheffield United-Bournemouth 1-3 (McBurnie 97., ill. Tavernier 12., 51., Kluivert 45+3.)

Brentford-Arsenal 0-1 (Havertz 88.)

A Barcelona egy 82. perces öngóllal mentett pontot a Rayo Vallecano ellen, a bajnokin a katalánok 17 éves magyar kapusa, Yaakobishvili Áron is a meccskeretben volt. A gránátvörös-kékek így a tabella harmadik helyét foglalják el.

La Liga, 14. forduló

Rayo Vallecano-Barcelona 1-1 (Lopez 39., ill. Lejeune 82. - öngól)

Valencia-Celta Vigo 0-0
Getafe-Almeria 2-1 (Greenwood 33., Mayoral 45., ill. Ramazani 7.)

Atlético Madrid-Mallorca 1-0 (Griezmann 64.)

Serie A, 13. forduló

Salernitana-Lazio 2-1 (Kastanos 55., Candreva 66., ill. Immobile 43. - 11-esből)
Atalanta-Napoli 1-2 (Lookman 53., ill. Kvaratskhelia 44., Elmas 79.)

Milan-Fiorentina 1-0 (Hernandez 45+2. - 11-esből)

Máté reagált esetleges leváltására
A DVSC vezetőedzője nem nagyon gondolkodik azon, hogy veszélyben-e a munkája, csak segíteni akar a Debrecennek.
Lisztes jövője a téma
Németországban azt írják, a következő hetekben ismét alaposan kielemzik, hogy lenne-e értelme egy téli kölcsönadásnak Lisztes Krisztián esetében.
Bajner külföldre igazolt
A legutóbb a még NB II-es Haladáshoz tartozó, ám ott 0 percet játszó Bajner Bálint a görög negyedosztályú PAE Episkopi csapatához igazolt.