Fotó: Freiburg Twitter

Topligák: Sallaiék hiába fordítottak a Dortmund ellen; Szalai csapata klasszis félpályás góllal győzött; városi derbit nyert az Inter - videó

A Freiburg hatgólos meccsen, Sallai Rolanddal a soraiban kapott ki a Dortmundtól, a Hoffenhem Szalai Attila nélkül nyert. További szombati topligás eredmények a cikkben!
Budai László 2023. szeptember 16., szombat 17:38
Szerző: Budai László 2023. szeptember 16., szombat 17:38

Bundesliga

A Dortmund Hummels góljával hamar vezetést szerzett a Sallai Rolanddal felálló Freiburg ellen, de a magyar válogatott játékos csapata az első félidő hosszabbításában néhány perc alatt megfordította az állást. A második találatot megelőző szabadrúgást az igen harcosan játszó Sallai brusztolta ki. A Borussia azonban nem tört meg és a második félidőben előbb egyenlített, majd emberelőnybe került, az utolsó percekben pedig Hummels újabb, ezúttal igen szerencsés góljával és Reus utolsó pillanatos találatával a győzelmet is megszerezte (2-4). Sallai végigjátszotta a mérkőzést.

Szalai Attila csapata, a Hoffenheim többek között Grillitsch zseniális, saját térfeléről szerzett góljának köszönhetően nyert 3-1-re Kölnben. A magyar válogatott védő a kispadról nézte az összecsapást.

A Leipzig sima, 3-0-s győzelmet aratott az Augsburg felett. Gulácsi Péter tavaly októberi, súlyos sérülése óta először volt a meccskeretben, a kispadról nézte társait.

A továbbra is sérült Schäfer András együttese, az Union Berlin a Wolfsburgtól kapott ki 2-1-re.

Bundesliga, 4. forduló

Freiburg-Dortmund 2-4 (Holer 45+2., Hofler 45+6., ill. Hummels 11., Malen 60., Hummels 88., Reus 92.) - piros: Hofler 82. (Freiburg)

Köln-Hoffenheim 1-3 (Selke 61., ill. Kramaroc 1., Grillitsch 28., Beier 52.) - piros: Carstensen 91. (Köln)

Mainz-Stuttgart 1-3 (Barreiro 70., ill. Guirassy 56., 85., 97.)

RB Leipzig-Augsburg 3-0 (Simons 7., Openda 11., Raum 27.)

Wolfsburg-Union Berlin 2-1 (Wind 12., Maehle 30., ill. Gosens 28.)

VfL Bochum-Frankfurt 1-1 (Stoger 74. - 11-esből, ill. Dina Ebimbe 57.)

Serie A

A Juventus Vlahovic duplájával és Chiesa góljával 3-1-re győzött a Lazio ellen az olasz bajnokságban. Az Inter padlóra küldte a Milant a városi derbin.

Serie A, 4. forduló

Juventus-Lazio 3-1 (Vlahovic 10., 67., Chiesa 26., ill. Luis Alberto 64.)

Internazionale-AC Milan 5-1 (Mkhitaryan 5., 69., Thuram 38., Calhanoglu 79. - 11-esből, Frattesi 93., ill. Leao 57.)

Genoa-Napoli 2-2 (Bani 40., Retegui 56., ill. Raspadori 76., Politano 84.)

La Liga

Athletic Bilbao-Cadiz 3-0 (Guruzeta 66., Villalibre 68., Williams 90.)

Valencia-Atlético Madrid 3-0 (Duro 5., 34., Guerra 54.)

Celta Vigo-Mallorca 0-1 (Muriqi 85.)

Barcelona-Real Betis 5-0 (Joao Felix 25., Lewandowski 32., Torres 62., Raphinha 66., Cancelo 81.)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)