Fotó: sportschau.de

Topligák: Szalai újra kezdő volt, csapata három gólt kapott, Sallaiék hátrányból fordítottak – eredmények, videók

Másfél hónap után volt újra kezdő a Bundesligában Szalai Attila, de ő sem tudott segíteni a Hoffenheimen. Olaszországban hozta a kötelezőt idegenben a Napoli és az Inter is.
Nyikes Zoltán 2023. október 21., szombat 17:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. október 21., szombat 17:41

A magyar válogatott játékosokat is foglalkoztató együttesek közül a Sallai Rolanddal felálló Freiburg 2-1-re verte a vendég Bochumot, míg a sérült Willi Orbánt nélkülöző, a kapus Gulácsi Pétert pedig a kispadra ültető RB Leipzig Darmstadtban győzött 3-1-re a német labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján, melyen az éllovas Bayer Leverkusen Wolfsburgban sem hibázott.

A Freiburg már a félidőben 2-1-re vezetett, Sallai pedig egészen a 73. percig pályán volt, akkor lecserélték. A sérüléséből felépült Gulácsi végig a kispadon ült a Leipzig darmstadti sikere során, míg a szintén válogatott Szalai Attila kezdőként lépett pályára a Hoffenheimben, amely 3-1-re kikapott a vendég Eintracht Frankfurttól. Szalai a 60. percben sárga lapot kapott, öt perccel később pedig lecserélték.

A Schäfer Andrást sérülés miatt nélkülöző Union Berlin sorozatban a nyolcadik tétmeccsét bukta el, ezúttal a VfB Stuttgart diadalmaskodott a fővárosi együttes stadionjában 3-0-ra. A veretlenül listavezető Bayer Leverkusen folytatta remek szériáját, és Wolfsburgban győzött 2-1-re. A Bayern München Mainzból hozta el a három pontot. (MTI)

Bundesliga, 8. forduló

SV Darmstadt 98-RB Leipzig 1-3 (Kempe 32. - 11-esből, ill. Openda 1., 72., Forsberg 24.)
SC Freiburg-VfL Bochum 2-1 (Doan 26., Grifo 45+2. - 11-esből, ill. Paciencia 15.)
TSG 1899 Hoffenheim-Eintracht Frankfurt 1-3 (Beier 3., ill. Marmoush 11., Knauff 23., Skhiri 45+3.)

Union Berlin-VfB Stuttgart 0-3 (Guirassy 16., Silas 81., Undav 88.)
VfL Wolfsburg-Bayer Leverkusen 1-2 (Lacroix 41., ill. Frimpong 13., Grimaldo 62.)

FSV Mainz 05-Bayern München 1-3 (Caci 43., ill. Coman 11., Kane 16., Goretzka 59.)

vasárnap játsszák:
1. FC Köln-Borussia Mönchengladbach 15.30
1. FC Heidenheim-FC Augsburg 17.30
pénteken játszották:
Borussia Dortmund-Werder Bremen 1-0 (0-0)

A címvédő Napoli 3-1-re győzött a Hellas Verona otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A nápolyiak már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, majd a fordulás után a grúz Kvaratskhelia végképp eldöntötte a három pont sorsát, a Veronának csak egy becsületgólra futotta.

Az Inter egy óra után kezdte meg a gólgyártást Torinóban, végül pedig könnyed, háromgólos sikert aratott.

Serie A, 9. forduló

Hellas Verona-Napoli 1-3 (Lazovic 60., ill. Politano 27., Kvaratskhelia 43., 55.)

Torino-Inter 0-3 (Thuram 59., Martinez 67., Calhanoglu 93. - 11-esből)

Sassuolo-Lazio 0-2 (Felipe Anderson 28., Luis Alberto 35.)

Premier League: A meccs egyik legjobbja volt, győzelmet ünnepelhetett Szoboszlai az első liverpooli derbijén - videók
Több mint egy félidőt játszott emberelőnyben a Liverpool, amely végül csak bedarálta az Everton a városi rangadón.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)