Fotó: twitter.com/FCBayern

Topligák: Szalai zsinórban harmadszor maradt 0 perces, a Bayern hatgólos meccsen verte az egyik újoncot - eredmények, videók

Ezúttal sem lépett pályára a Hoffenheimben Szalai Attila, a Dortmund rangadót bukott a Bundesligában. Angliában a 91. percig vezetett a Tottenham, aztán kikapott.
Nyikes Zoltán 2023. november 11., szombat 17:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. november 11., szombat 17:37

A címvédő Bayern München 4-2-re nyert otthon az újonc Heidenheim ellen a német labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján. A müncheni csapat - amelynek Lőw Zsolt a másodedzője - első két gólját Harry Kane szerezte, az angol válogatott támadó ezzel két Bundesliga-rekordot is megdöntött: ő lett az első játékosa, aki karrierje első 11 meccsén 17 gólt lőtt az élvonalban, illetve arra sem volt még példa, hogy valaki 11 forduló után 17 találattal vezesse a góllövőlistát. Utóbbi csúcsot eddig a lengyel Robert Lewandowski tartotta még a 2019/20-as idényből. Kane egyébként már most többször volt eredményes, mint az előző idény társgólkirályai, Niclas Füllkrug és Christopher Nkunku, akik 16 góllal fejezték be a legutóbbi kiírást. A Bayern csapatszinten is Bundesliga-rekordot állított fel azzal, hogy 11 forduló alatt 41 gólt szerzett.

Szalai Attila ezúttal sem kapott lehetőséget a Hoffenheimben, amely a bajnokságban először vesztett pontokat idegenben, de az Augsburg otthonában elért 1-1-es döntetlennel így is veretlen maradt vendégként.

Az előző idényben második Borussia Dortmund ugyan vezetett a Stuttgart otthonában - Gregor Kobel tíz év után lett az első dortmundi kapus, aki 11-est hárított -, a svábok azonban fordítottak, a győzelmet Serhou Guirassy idénybeli 15. találata jelentette. (MTI)

Bundesliga, 11. forduló

FC Augsburg-Hoffenheim 1-1 (Demirovic 53., ill. Weghorst 23.)
Bayern München-Heidenheim 4-0 (Kane 14., 44., Guerreiro 72., Choupo-Moting 85., ill. Kleindienst 67., Beste 70.)

Darmstadt 98-Mainz 05 0-0
VfB Stuttgart-Borussia Dortmund 2-1 (Undav 42., Guirassy 83. - 11-esből, ill. Füllkrug 36.)
VfL Bochum-1. FC Köln 1-1 (Daschner 25., ill. Selke 54.)

vasárnap:
Bayer Leverkusen-Union Berlin 15.30
Werder Bremen-Eintracht Frankfurt 17.30
RB Leipzig-SC Freiburg 19.30
pénteken játszották:
Borussia Mönchengladbach-VfL Wolfsburg 4-0

A 90. percig vezető Tottenham Hotspur 2-1-es vereséget szenvedett a Wolverhampton Wanderers otthonában az angol labdarúgó Premier League 12. fordulójának szombati játéknapjának első mérkőzésén. A vendégek gólját Brennan Johnson szerezte, akinek ez volt az első találata új klubjában. Érdekesség, hogy legutóbb a Premier League-ben még az előző szezonban a Nottingham Forest futballistájaként ugyancsak a Wolverhampton ellen volt eredményes. A hazaiak a 91. percben Pablo Sarabia góljával egyenlítettek, majd a 97. percben Mario Lemina révén megszerezték a győzelmet. A londoni alakulat így nem tudta visszaelőzni a tabella élén álló a címvédő Manchester Cityt. (MTI)

Premier League, 12. forduló

Wolverhampton Wanderers-Tottenham Hotspur 2-1 (Sarabia 91., Lemina 97., ill. B. Johnson 3.)