Fotó: x.com/realmadrid

Topligák: Tizenegyesekkel húzott be fontos meccset a Real Madrid, Kerkezék a hajrában kaptak ki a Chelsea-től - eredmények, videók

A Real Sociedad három kapufáig, a Real Madrid két gólig jutott a spanyol bajnokság rangadóján. Kerkez Milosék már nem veretlenek a PL-ben, simán nyert az AC Milan Olaszországban.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 14., szombat 23:08
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 14., szombat 23:08

A címvédő Real Madrid kétgólos győzelmet aratott a Real Sociedad vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának szombat esti mérkőzésén. A királyi gárda két büntetővel diadalmaskodott baszk riválisa otthonában, az elsőt a brazil Vinicius Junior, a másodikat a francia Kylian Mbappe értékesítette, utóbbi a nyári átigazolása óta hatodik találkozóján a negyedik gólját lőtte.

A Bajnokok Ligája-győztes fővárosiak a sikerükkel megőrizték a veretlenségüket, ráadásul két döntetlen után először nyertek idegenben a La Liga új szezonjában.

La Liga, 5. forduló

Real Sociedad-Real Madrid 0-2 (Vinícius Junior 58. - 11-esből, Mbappé 75. - 11-esből)

A Real első tizenegyese

És a második tizenegyese

A Chelsea hajrában szerzett góllal 1-0-ra nyert a Kerkez Milossal felálló Bournemouth vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombat esti mérkőzésén. A hazaiak végig veszélyesebben futballoztak, de még büntetőből sem sikerült vezetést szerezniük, a kihagyott lehetőségek pedig megbosszulták magukat, mivel a csereként beállt francia Christopher Nkunku 86. percben szerzett góljával a londoniak szerezték meg a három pontot.

A Bournemouth először kapott ki a Premier League új idényében.

Premier League, 4. forduló

Bournemouth-Chelsea 0-1 (Nkunku 86.)

Az AC Milan már az első félidőben négy gólt szerezve 4-0-ra verte újonc vendégét, a Veneziát az olasz labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombat esti mérkőzésén. A piros-feketék két döntetlen és egy vereség után első sikerüket aratták a Serie új idényében, míg a nyeretlen velencei csapat továbbra is sereghajtó. (MTI)

Serie A, 4. forduló

AC Milan-Venezia 4-0 (Hernández 2., Fofana 16., Pulisic 25. - 11-esből, Abraham 29. - 11-esből)

Mbappé után újabb sztárt szerezhet meg ingyen a Real Madrid; a Liverpool Van Dijk, a City De Bruyne utódját találhatta meg - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Körkép.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."