Fotó: bbc.com

Topligák: Továbbra is csak vergődnek Schäferék a Bundesligában, a Manchester City kétgólos előnyt szórakozott el - eredmények, videók

Németországban osztályozós helyre csúszott vissza az Union Berlin, Angliában meglepetésre csak döntetlent játszott a Manchester City, míg Spanyolországban kikapott az Atlético Madrid.
Nyikes Zoltán 2023. december 16., szombat 18:25
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. december 16., szombat 18:25

Az Union Berlin háromgólos vereséget szenvedett szombaton a VfL Bochum vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában, így osztályozós helyre csúszott vissza a tabellán. A Bajnokok Ligájából kiesett fővárosiak magyar válogatott középpályása, Schäfer András sérüléséből felépülve sorozatban a harmadik bajnoki mérkőzésén csereként kapott lehetőséget, ezúttal a 60. percben 2-0-s hátránynál állt be.

A BL-ben nyolcaddöntős Borussia Dortmund meglepetésre 1-1-es döntetlent játszott az Augsburg otthonában, így már három kör óta nyeretlen a Bundesligában. Egygólos vereséggel folytatta rossz sorozatát a kieső helyen álló két együttes, a Mainz és a Darmstadt is: előbbi öt, utóbbi nyolc meccse nyeretlen a pontvadászatban. (MTI)

Bundesliga, 15. forduló

FSV Mainz 05-Heidenheim 0-1 (Pieringer 12.)
VfL Bochum-Union Berlin 3-0 (Asano 45.+5., Paciencia 54., Stöger 78. - 11-esből)

Augsburg-Borussia Dortmund 1-1 (Demirovic 23., ill. Malen 35.)

Darmstadt-VfL Wolfsburg 0-1 (Majer 63.)
RB Leipzig-Hoffenheim 3-1 (Klostermann 34., Forsberg 70., Simakan 74., ill. Kabak 42.)

vasárnap:
Freiburg-1. FC Köln 15.30
Bayer Leverkusen-Eintracht Frankfurt 17.30
Bayern München-VfB Stuttgart 19.30
pénteken játszották:
Borussia Mönchengladbach-Werder Bremen 2-2 (1-1)

A szombat délutáni programban nem várt izgalmakat és óriási meglepetést hozott a címvédő és Bajnokok Ligája-győztes Manchester City Crystal Palace elleni összecsapása, a vendég londoni csapat ugyanis 2-0-s hátrányból visszakapaszkodott és a 95. percben büntetőből egyenlített.

A BL-ből kiesett Newcastle United viszont remek második félidei teljesítményének köszönhetően 3-0-ra verte a Fulhamet. (MTI)

Premier League, 17. forduló

Bournemouth-Luton Town 1-1-nél félbeszakadt - a részleteket ide kattintva olvashatod!
Chelsea-Sheffield United 2-0 (Palmer 54., Jackson 61.)

Manchester City-Crystal Palace 2-2 (Grealish 24., Lewis 54., ill. Mateta 76., Olise 95. - 11-esből)
Newcastle United-Fulham 3-0 (Miley 57., Almirón 64., Burn 82.) Kiállítva: Jimenez 22. - Fulham
Burnley-Everton 0-2 (Onana 19., Keane 25.)

vasárnap:
Arsenal-Brighton 15.00
Brentford-Aston Villa 15.00
West Ham United-Wolverhampton Wanderers 15.00
Liverpool-Manchester United 17.30

A harmadik helyen álló Atlético Madrid kétgólos vereséget szenvedett az Athletic Bilbao vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombati játéknapján. A Bajnokok Ligájában nyolcaddöntős fővárosiak akár nagyobb különbséggel is alulmaradhattak volna, ugyanis a baszk rivális az első félidőben, még 0-0-s állásnál büntetőt hibázott.