Fotó: Stuttgart Twitter

Topligák: Új éllovasa van a Premier League-nek és a Bundesligának is - videó

Az angol bajnokságban a Tottenham, a németben a Stuttgart vette át (ideiglenesen?) a vezetést.
Budai László 2023. október 7., szombat 17:35
Szerző: Budai László 2023. október 7., szombat 17:35

Premier League

A Tottenham Hotspur a második félidőben emberhátrányban futballozva 1-0-ra nyert az újonc Luton Town otthonában az angol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján. A találkozó egyetlen gólját Micky van de Ven, a Spurs nyáron igazolt holland védője szerezte, ez volt a 22 éves játékos első találata új klubjában. A Tottenham továbbra is veretlen a Premier League-ben, sikerével az élre ugrott. (A Manchester City vasárnap játszik az Arsenallal.)

Premier League, 8. forduló

Luton Town-Tottenham Hotspur 0-1 (Van de Ven 52.) - piros: Bissouma 54. (Tottenham)

Bundesliga

A német bajnokságban pedig az a Stuttgart állt (ideiglenesen?) az élre, amely hátrányból fordított a guineai Serhou Guirassy mesterhármasának köszönhetően a VfL Wolfsburg ellen. Az afrikai csatár elképesztő formában termeli a gólokat, a hetedik bajnokiját követően 13 találattal vezeti góllövőlistát, a Bundesliga történetében erre még nem volt példa. Az eddigi rekordot a lengyel Robert Lewandowski tartotta, aki a 2019/20-as és 2020/21-es idényben is 11 gólnál járt hét forduló után.

A második helyre pedig az Union Berlin ellen fordulatos bajnokit nyerő Dortmund lépett. (A Leverkusen és a Bayern vasárnap játszik.)

Az RB Leipzig úgy játszott 0-0-s döntetlent a Bochummal, hogy két 11-est (egyet Simons, egyet Forsberg révén) is kihagyott. Gulácsi Péter a kispadon ült, Willi Orbánt sérülés miatt nem nevezték.

Drámai meccset nyert a Hoffenheim, amely sokáig 2-1-re vezetett, ám a Werder a 91. percben egyenlített ellene. A vendégek viszont azonnal megrázták magukat, és a 92. percben szerzett találattal maguk javára fordították a meccset. Szalai Attila a kispadról nézte csapatát.

Bundesliga, 7. forduló

Augsburg-Darmstadt 1-2 (Demirovic 86., ill. Skarke 52., Kempe 70.)
Dortmund-Union Berlin 4-2 (Fullkrug 7., Schlotterbeck 49., Brandt 54., Ryerson 71., ill. Gosens 9., Bonucci 31.)
RB Leipzig-Bochum 0-0
Stuttgart-Wolfsburg 3-1 (Guirassy 66., 78., 82., ill. Gerhardt 34.)
Werder Bremen-Hoffenheim 2-3 (Schmid 17., Stage 91., ill. Beier 8., Promel 29., Butler 92.)

Serie A

Az Internazionale 13 perc után hiába vezetett két góllal, végül 2-2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján. Az idén Bajnokok Ligája-döntős milánóiak a pontvesztésükkel lecsúszhatnak a tabella éléről is, amennyiben városi riválisuk, az AC Milan este győz a Genoa otthonában.

Serie A, 8. forduló

Internazionale-Bologna 2-2 (Acerbi 11., Martynez 13., ill. Orsolini 19., Zirkzee 62.)

DAC
Már nem Skrtel a sportigazgató
Szeptember közepén érkezett, valamivel több mint egy hónap után távozott a DAC sportigazgatói pozíciójából a korábbi klasszis védő, Martin Skrtel.