Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Véget ért a Fradi BL-álma, az Európa Ligában folytatja a magyar bajnok - videó

Gyorsan vezetést szerzett és attól sem állt messze a Ferencváros, hogy ledolgozza kétgólos dániai hátrányát, de a minden trükköt és fortélyt bevető Midtjylland a második félidő elején egyenlített, és végül 3-1-s összesítéssel búcsúztatta a Bajnokok Ligájától a meccset tíz emberrel befejező zöld-fehéreket.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 13., kedd 21:55
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 13., kedd 21:55

Ahogy azt a dánok is sejtették, a kétgólos hátrányban lévő Ferencváros valósággal nekiugrott a Midtjyllandnek, és az első perctől fogva szinte a kapuja elé szegezte ellenfelét. Mondhatni kezdésként Traoré esett el a 16-oson belül, de a játékvezető nem látott 11-est (nem is volt az), majd az első bő tíz percben a mali légiós egy veszélyes beadással és lövéssel is jelentkezett - mindkétszer mentett a vendégek védelme.

A nagy Fradi-nyomás a 17- percben góllá érett: Cissé közeli fejesét elsőre még nagy bravúrral védte Ólafsson, de a kipattanót már a kapuba passzolta a bekk (1-0). A magyar bajnok által vágyott gyors gól tehát összejött.

A 26. percben Ben Romdhane szép csellel etette meg Sörensent, majd balról tekert a hosszú sarok irányába, nem is tévedett sokat. Két perccel később Traoré egy ügyes akció végén és egy dán mentést követően, kapásból találta el a labdát és a kaput is, de Ólafsson biztos kézzel védett.

A dánok a 37. percben jutottak el az első helyzetükig (Osorio megpattanó kapáslövése a kapu mellett suhant el), majd a 41. minutumban már a kaput is eltalálták, de Dibusz bravúrral hárította Juninho 16 méteres és ballábas bombáját.

A játékrész végén a hosszabb ideje sántikáló Pesicet kellett lecserélni sérülés miatt. Nem sokkal később a helyére beállt Bassey hibázott nagyot Dibusz kivetődése után, de szerencséjére az eladott labdáját hiába tekerte a kvázi üres kapura Osorio, Cissé a gólvonal előtt menteni tudott fejjel.

Végül maradt az 1-0 (összesítésben pedig az 1-2) a szünetre.

Rögtön egy nagy FTC-lehetőséggel kezdődött a játékrész, Rommens jobb alsóba tartó löketét szedte ki nagy bravúrral Ólafsson. A másik oldalon viszont a hálóban kötött ki a labda: Sörensen maradt teljesen üresen egy védelmi hibát követően, majd hidegvérrel gurított a jobb alsóba (1-1).

Az 58. percben megint a kapusa mentette meg a góltól a Midtjyllandet, ezúttal Bassey lapos kísérletét hárítva. Nem sokkal később Ben Romdhane is próbálkozott, de ez nem okozott gondot Ólafssonnak.

A vendégek közben elkezdtek egyre több és több időt tölteni a gyepszőnyegen (fekve), sok volt az időhúzás és szimulálás, vagy épp a percekig tartó cserék, azaz rutinosan próbálta ölni a focit a dán bajnok. Ebben az időszakban abszolút a dánok szája íze szerint alakult a mérkőzés. A 82. percben pedig meccslabdája is volt a Midtjyllandnek, de a saját térfeléről meginduló Osorio végül nagy helyzetben a bal kapufa mellé lőtt.

A hajrában a padról beszállt Gruber körömpassza után Ben Romdhane lőtt balról, de ezt simán védte a dánok kapusa. A vendégcsapat igyekezett letámadni a magyar bajnokot már a Fradi saját térfelén, alaposan megzavarva a győztes gólra törő, de gólveszélyes középcsatár nélkül futballozó FTC játékát (Varga Barnabás még a lelátóról nézte csapata meccsét)...

Kady azért így is eljutott a 88. percben egy remek lövésig, de 18 méteres kísérletét kiszedte a léc alól a remek napot kifogó dán kapus. A hatperces ráadásban néha valósággal kettészakadt a pálya, a Fradi alig védekezett, a dánok kontráiban viszont benne volt a gól, Osorio a jobb oldali kapufát is eltalálta ziccerből.

A lefújás előtt aztán a sokszor egyébként is zavartan futballozó Raúl Gustavo lépett rá ellenfele lábára hátulról, amiért némi VAR-ozás után piros lapot kapott.

A végeredmény Budapesten 1-1 lett, összesítésben pedig 3-1 a dánoknak, akik a Bajnokok Ligája-selejtezők playoff-körébe jutottak, ahol a Slovan Bratislavával játsszanak majd a főtáblára jutásért. A Ferencváros az Európa Ligában folytatja, ahol a KÍ Klaksvík-Borac Banja Luka selejtező győztesével találkozik majd a rájátszásban.

Jansen a Fradi BL-kiesése után: "Mindkét első félidőben jobbak voltunk, én már gólt láttam Rommens lövésénél" - értékelés
Pascal Jansen szerint nem a bekapott gól fogta meg az első félidő nagy részében ellenfelénél (újra) jobban futballozó Ferencvárost, hanem inkább az, hogy előtte nem sokkal nem szerezte meg a második találatát a Midtjylland ellen.

Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, 2. mérkőzés:

Ferencváros - FC Midjtylland 1-1 (Cissé 17., ill. Sörensen 50.)

Piros lap: R. Gustavo (FTC, 97.)

FTC: Dibusz - Makreckis (Gruber, 83.), Cissé (Sevikyan, 83.), Gustavo, Ramírez (Botka, 46.) - Rommens, Abu Fani - Ben Romdhane, Zachariassen (Kady, 74.), Traoré - Pesic (Bassey, 43.)

FCM: E. Ólafsson - Andersson, Diao, Bech, Juninho (Gabriel, 70.) - Osorio, Martinez, Askildsen (Simsir, 30.), Sörensen - Franculino (Castillo, 90.), Buksa (Brynhildsen, 70.)

Továbbjutott a Midtjylland, 3-1-s összesítéssel.

Fradi-Midtjylland: „Rémálomkezdés", „Megrendült csapat", „Elküldték a magyarokat szalámiért" - a dánok az övéiket is ütik a budapesti meccs után
Dániai lapszemle a Ferencváros-Midtjylland (1-1) BL-selejtezős visszavágó után osztályzatokkal és értékelésekkel.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.