A Barca az MU-tól igazolna, három topcsapat vinné a Juve klasszisát - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb szerdai hírek a külföldi foci világából, az Európa-bajnokságról és a nemzetközi átigazolási piacról.
Csakfoci.hu 2024. június 26., szerda 20:43
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 26., szerda 20:43

EB 2024

Anglia: A szurkolók dobálták, a sajtó alázza Southgate-et: "A fordított alkimista aranyból sima fémet csinál", "a hajunkat tépjük és a tv-t szidjuk" - videó

Eb 2024: Mind a négy csapat négy pontot szerzett az E-csoportban - még nem dőlt el a magyar válogatott sorsa

IFFHS: Ausztria hét egymást követő vereséget követően, 1990 óta először győzte le Hollandiát - emelte ki a németországi Eb 12. játéknapjáról készült szerdai összefoglalójában az IFFHS, a 3-2-es osztrák sikerrel zárult meccsről írva. A futball történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet kiemelte, hogy Ausztria először végzett csoportelsőként kontinensviadalon, de hasonló korábban világbajnokságon is csupán egy alkalommal - 1978-ban - fordult vele elő. Ezen kívül az osztrák válogatott 42 év eleltével tudott egy nagy tornán két egymást követő meccset nyerni, Chilét, majd Algériát győzte le a spanyolországi vb-n. Hollandiának a nagy nemzetközi tornákat - vébét és Eb-t - tekintve 11 csoportmérkőzés, kilenc győzelem és két döntetlen alkotta veretlenségi sorozata ért most véget. Donyell Malen harmadik holland játékosként vette be a saját kapuját világversenyen. Azzal, hogy 5 perc 38 másodperc után betalált, egyúttal a németországi Eb eddigi leggyorsabb öngólját jegyezte. Más szempontból vált nevezetessé az osztrák Romano Schmid, aki az 58. percben, 2-1-es vezetést jelentő fejesével az Eb-k történetének 900. gólját szerezte. A Franciaország-Lengyelország (1-1) találkozón Kylian Mbappé első Eb-góljának örülhetett. Ezzel beérte Just Fontaine-t (13 gól) a világ- és Európa-bajnokságokon legeredményesebb franciák örökrangsorában, s már csak Michel Platini (14) van előtte. A vezetést büntetőből szerző Mbappénak 535 percre volt szüksége, hogy végre Eb-n is betaláljon, míg ugyanehhez vb-n 124 perc kellett neki - jegyezte meg az IFFHS. Antoine Griezmann lett a nagy tornán legtöbbször szereplő francia mezőnyjátékos, aki ezúttal csereként beállva 33-adszor jutott szóhoz a nemzeti csapatban. A lengyelek nagy sztárja, a 11-esből egyenlítő Robert Lewandowski negyedik Eb-jén szerzett gólt, a kontinensviadalok történetében pedig ő a harmadik, aki ennyi Európa-bajnokságon eredményes tudott lenni a portugál Cristiano Ronaldo (5 Eb) és a horvát Luka Modric (4) után. Az Anglia-Szlovénia (0-0) meccs egyik érdekességét az adta, hogy a négyesükben harmadik döntetlenjüket játszó szlovénok az újabb egy pont megszerzésével az angolok és a dánok mögött harmadik helyen végeztek, s történetük során először jutottak tovább egy nagy torna csoportköréből. (mti)

ANGLIA

Arsenal: Az Arsenal érdeklődött a PSV Eindhoven 21 éves belga csatárának, Johan Bakayokónak a szerződtetéséről. (DHNet - franciául)

Manchester United: A Manchester United vezetőedzője, Erik ten Hag új szerződést köt a klubbal. (Fabrizio Romano)

Tottenham: A Tottenham érdeklődik a Crystal Palace 25 éves angol válogatott támadója, Eberechi Eze iránt, és megpróbálhatják aktiválni a szerződésében szereplő kivásárlási záradékot. (Talksport)

SPANYOLORSZÁG

Barcelona: A Barcelona érdeklődhet a 24 éves angol szélső, Jadon Sancho kölcsönvételéről, miután tárgyalásokat folytatott a Manchester Uniteddel. (Sport)

Real Betis: A Leeds spanyol középpályása, a 27 éves Marc Roca előrehaladott tárgyalásokat folytat a Real Betisszel egy végleges szerződésről, miután az előző szezonban kölcsönben a klubhoz szerződött. (Football Insider)

OLASZORSZÁG

Juventus: A Manchester United tárgyalásokat folytatott a Juventusszal Adrien Rabiot szerződtetéséről, de az Arsenal és az Aston Villa konkurenciát jelent az MU-nak a 29 éves francia középpályásért. (Teamtalk)

NÉMETORSZÁG

Bayern München: A Bayern München továbbra is érdeklődik a 28 éves portugál középpályás, Joao Palhinha iránt, de a bajorok ajánlata messze nem éri el a Fulham 60 millió fontos kérését. (Telegraph)

Paks
Könyves Norbert
Pár napja még arról számolt be a Paks, hogy a klub elfogadta Könyves Norbert döntését, miszerint a támadó hazatér Debrecenben élő családjához.