A Juventus komoly igazolása Angliából, a Barca visszavonta két játékosa távozása hírét - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából, az Európa-bajnokságról és a nemzetközi átigazolási piacról.
Csakfoci.hu 2024. június 30., vasárnap 19:06
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 30., vasárnap 19:06

EB 2024

Nyolcaddöntők: A dánok kapitánya nekiment a bírónak a németek elleni Eb-meccs után: "A büntetőt nevetséges ítéletnek tartom"

Európa-bajnoki labdarúgó-mérkőzést harmadszor szakított félbe a mostoha időjárás - írta a sportág történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) a németországi kontinensviadal szombat esti, német-dán (2-0) nyolcaddöntős meccséről, amelyen 25 percig szünetelt a játék a villámlás kísérte hatalmas zivatar miatt.

Korábban 2012-ben a donyecki Ukrajna-Franciaország találkozón 55 percig, a 2016-os lyoni Ukrajna - Észak-Írország összecsapáson pedig öt percig tartott a kényszerszünet, amelyet a nagy eső váltott ki.

Az IFFHS összefoglalójában magáról a szombati mérkőzésről azt emelte ki, hogy a németek sorozatban három világtorna sikertelenségét követően először vették jól a nyolcaddöntő jelentette akadályt, ugyanis a legutóbbi két világbajnokságon nem jutottak tovább a csoportkörből, azt előző Európa-bajnokságon pedig a 16 között búcsúztak.

Manuel Neuer, a hazaiak kapusa 19. Eb-meccsét játszotta, ezzel megdöntötte Bastian Schweinsteiger 18 találkozó alkotta német rekordját. A vendéglátók második találatát jegyző Jamal Musiala lett a mostani Európa-bajnokság második játékosa, aki harmadik gólját szerezte a georgiai Georges Mikutadze után. Musiala 21 évesen és 124 naposan volt eredményes, az Eb történetében csak az angol Wayne Rooney jutott el három gólig fiatalabb korban (18 évesen és 241 naposan a 2004-es tornán).

Dánia a mostani vereség előtt egyszer kapott ki utolsó 15 meccsén: kilenc győzelem és öt döntetlen mellett 2023 novemberében maradt alul Észak-Írországgal szemben (0-2). Az IFFHS megjegyezte ugyanakkor, hogy a dánok mind a hat meccsüket elveszítették, amikor az Eb-rendezők válogatottjával kerültek szembe.

A Svájc-Olaszország (2-0) találkozó egyik érdekességeként az összefoglaló azt említette, hogy a svájciak az egymás elleni előző 11 mérkőzésükön egyszer sem tudták legyőzni az olaszokat, akik hat döntetlen mellett ötször nyertek. (MTI)

Álomcsapat: Szoboszlai holtversenyben a legértékesebb korán búcsúzó - íme, a csoportkör után kieső "álomcsapat"

ANGLIA

Manchester City: A City az RB Leipzig 26 éves spanyol szélsője, Dani Olmo iránt érdeklődik élénken. (Star)

Liverpool: A Pool a Bayern München 29 éves középpályására, Joshua Kimmichre csapnának le a nyáron. A német válogatott játékosért - aki a hírek szerint szívesen váltana - a Barcelonával, ​​a Manchester Cityvel és az Arsenallal csaphatnak össze a piacon a Vörösök. (Tuttomercatoweb)

Chelsea: A Leicester City visszautasította a Chelsea ajánlatát az angol középpályásért, a 25 éves Kiernan Dewsbury-Hallért. (90min)

Newcastle United: A Newcastle előrehaladott tárgyalásokat folytat a Nottingham Foresttel a 22 éves svéd szélső, Anthony Elanga megszerzéséről. (Talksport)

SPANYOLORSZÁG

Barcelona: A Paris Saint-Germain kész világrekordot jelentő átigazolási díjat fizetni a spanyol szélső, a 16 éves Lamine Yamal leigazolásáért a Barcelonától. (Mundo Deportivo) A Barcelona bejelentette, hogy Joao Felix, Joao Cancelo és Marcos Alonso a mai napon, lejáró szerződésük lejártával távozik a klubtól.

Az Atletico Madridtól kölcsönkapott Felix az elmúlt szezonban 44 fellépésen 10 gólt szerzett a katalán klub színeiben, minden sorozatot figyelembe véve.  Cancelo a bejelentés szerint visszatér a Manchester Cityhez, a 30 éves szélsővédő 42 alkalommal lépett pályára a véget ért idényben.  A Chelsea korábbi védője, Alonso szintén ingyen távozik, annak ellenére, hogy a Barcelonának opciós joga volt további egy évvel meghosszabbítani a szerződését.

Később aztán a két kölcsönfutballistáról szóló részt törölte a Barca, úgyhogy nem kizárt, hogy ők mégis maradnak, és ezt erősítik meg Fabrizio Romano információi is.

OLASZORSZÁG

AC Milan: A Chelsea angol középpályása, a 20 éves Carney Chukwuemeka az AC Milan átigazolási célpontja. (Gianluca di Marzio)

Juventus: Hivatalossá vált az Aston Villa brazil középpályása, Douglas Luiz átigazolása a Juventushoz. A futballistáért cserébe a Villa két játékost kap, a szélső Samuel Iling-Juniort és a középpályás Enzo Barranecheát - valamint további 21 millió fontot az üzlet részeként. A 26 éves Luiz az elmúlt szezonban 35 Premier League-meccsen kilenc gólt szerzett.

Como: A korábbi francia válogatott védő, a 31 éves Raphael Varane Olaszországba igazolhat, ahol az újonc Como együttesében folytathatja. (Sky Sport Italia)

NÉMETORSZÁG

Bayern München: A Manchester United tárgyalásokat kezdett a 24 éves holland hátvéd, Matthijs de Ligt-tel, aki a nyáron kész elhagyni a Bayern Münchent. (Sky Sport Germany)

RB Leipzig: A Bundesliga-klub hivatalos honlapján jelentette be vasárnap, hogy a Wolfsburgtól érkező Marcel Schäfer lesz a lipcsei csapat új sportigazgatója.

Hertha: Dárdai Márton árát 2 milliárdra lőtték be Berlinben  - sajtóhír

DVTK
Huszár Marcell
A 19 éves Huszár Marcell a következő idényben az ETO FC Győr játékosaként kölcsönben játszik Diósgyőrben. Az U19-es válogatott támadó a felső-ausztriai edzőtáborban csatlakozott új társaihoz.