Hat perc alatt kiderült, mi lesz a Juve-Inter örökrangadó vége, a Real Madrid már a La Liga élén - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Csakfoci.hu 2023. november 26., vasárnap 22:33
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 26., vasárnap 22:33

ANGLIA

Premier League: Csodagóllal nyert a Manchester United Liverpoolban, megint kikapott a Tottenham - videók

Liverpool: Szoboszlait egy világbajnok ajnározta, miután Manchesterben szokatlan szerepben remekelt: - "Abszolút kivételes volt"

Trent Alexander-Arnold, a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató FC Liverpool labdarúgócsapatának csapatkapitány-helyettese szerint a címvédő és Bajnokok Ligája-győztes Manchester City elleni szombati, idegenbeli 1-1-es bajnoki döntetlennel tettek egy lépést a jó irányba.

A vendégek a 25 éves játékos 80. percben szerzett góljával egyenlítettek és vittek el bravúrral egy pontot az Etihad Stadionból. A City ezt megelőzően - minden sorozatot figyelembe véve - 23 meccses győzelmi sorozatot produkált hazai környezetben, ebben benne volt a Liverpool április, 4-1-es kiütése is. "A múltban többször előfordult, hogy sokkal jobban játszottunk, mint a City, mégis kikaptunk. Tehát a mostani egy pont mindenképpen jó eredmény nekünk" - fogalmazott a lefújás után Alexander-Arnold. " Erre csapatszinten nagyon szükségünk volt. Ez a döntetlen erősíti a hitünket abban, hogy ha nem is játszunk jól, még szerezhetünk egy pontot a bajnoktól" - tette hozzá.

A Liverpool vezetőedzője, Jürgen Klopp azt mondta: csapata sokat fejlődött, de még mindig egy átmeneti időszakot él. "Az előző szezonban egy összeszokott gárdával bedarált itt minket a City és nem volt esélyünk. Ma volt. Persze nem vagyok bolond, ha valaki azt kérdezi, kinek volt nagyobb esélye megnyerni a mérkőzést, természetesen azt válaszolom, hogy a Citynek" - értékelt a német tréner.

Szoboszlai Dominik, a magyar válogatott csapatkapitánya a kezdőben kapott helyet, majd a 73. percben lecserélték. A Liverpool csütörtökön az osztrák LASK-ot fogadja az Anfielden az Európa-liga csoportkörében, majd jövő vasárnap a Fulhammel játszik a Premier League-ben. (az MTI híre alapján)

Arsenal: Az Ágyúsok a megjelent hírekkel ellentétben nem érdeklődnek a szaúdi Al-Hilal portugál középpályása, Ruben Neves iránt, az Aston Villa 25 éves brazilja, Douglas Luiz az elsődleges célpontjuk januárra. (Fabrizio Romano) Az Arsenal nem akar jelentős összeget költeni új csatárra januárban, az Ágyúsok így a Brentford 27 éves támadója, Ivan Toney iránt is csak mérsékelten érdeklődik már. (Telegraph) A Wolverhampton egy 60 millió fontos árcédulát tett ki a portugál szélsőre, Pedro Netóra, akinek az Arsenal lehet majd az elsőszámú kérője. (Football London)

Tottenham: A Spurs a Benfica védője, Morato iránt érdeklődik, de a portugál klub nem hajlandó januárban eladni a 22 éves brazilt. (Record) A Tottenham kész felbontani Hugo Lloris szerződését, mivel a 36 éves francia kapus teljesen kiesett Ange Postecoglou menedzser kegyeiből. (Football Insider)

Manchester United: A United 30 éves, világbajnok francia védője, Raphael Varane nem jelezte egyelőre, hogy távozni akar az Old Traffordról, annak ellenére sem, hogy jelenleg nem számít alapembernek. (The Athletic) A török Fenerbahce a 27 éves francia csatár, Anthony Martial iránt érdeklődik, és tárgyalni is fog a Manchester Uniteddel az üzletről, amikor a Vörös Ördögök Isztambulba utaznak a városi Galatasaray elleni a BL-meccsre. (Fotomac)

Newcastle United: A Newcastle januári átigazolási lehetőségeit is befolyásolhatja, hogy az olasz középpályás, Sandro Tonali fizetését csökkenthetik-e, amíg a 23 éves játékos a fogadási szabályok megsértése miatt kiszabott 10 hónapos eltiltását tölti. (Telegraph)

Chelsea: A Bayern München és a Tottenham is érdeklődik a Chelsea 24 éves angol védője, Trevoh Chalobah iránt, aki januárban szabadon távozhat a Stamford Bridge-ről. (Mirror)

Wolverhampton Wanderers: A Farkasok  januárban kölcsönben szeretnék megszerezni az Arsenal 27 éves angol válogatott kapusát, Aaron Ramsdale-t, akit nyáron aztán kötelező lenne megvásárolniuk egy előre kialkudott összegért. (Star)

Fulham: A londoni klub szeretné eladni a 22 éves támadót, Rodrigo Munizt, az Atletico Mineiro pedig szívesen visszavinné a brazilt hazájába. Ez pedig utat nyithat a Fulhamnek az RB Leipzig német csatára, a 27 éves Timo Werner kölcsönvételéhez. (Mirror)

Nottingham Forest: Komoly nyomás alatt van a Forest menedzsere, Steve Cooper, a görög tulajdonos, Evangelos Marinakis ugyanis egyre frusztráltabb az elmúlt hetek eredményei miatt. A korábbi kétszeres BEK-győztes klub jelenleg a 14. a Premier League tabelláján. (Mail)

Angol válogatott: Elhunyt minden idők egyik legjobb angol csapatának kapitánya

SPANYOLORSZÁG

La Liga: A Real Madrid - Rodrygo két góljának is köszönhetően - 3-0-ra legyőzte a vendéglátó Cádizt a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának vasárnapi játéknapján. A brazil támadójátékos a 14. és a 64. percben volt eredményes, a végeredményt pedig az angol válogatott Jude Bellingham állította be Rodrygo gólpasszából. A Real ezzel a sikerrel a tabella élére ugrott, megelőzve a hétfő este pályára lépő Gironát. (MTI)

Real Madrid: A Real nemet mondott arra a lehetőségre, hogy januárban leigazolja a Galatasaray 30 éves argentin támadóját, Mauro Icardit. (The Athletic)

Barcelona: A Barca egy középpályást mindenképpen szeretne szerződtetni a januári átigazolási időszakban, miután megerősítést nyert, hogy a tinisztár Gavi keresztszalag-szakadást szenvedett a spanyol válogatottnál, és hosszú hónapokig nem léphet majd pályára. (Daily Mail)

OLASZORSZÁG

Serie A: Az AS Roma két hajrábeli gólnak is köszönhetően 3-1-re nyert az Udinese ellen a Serie A 13. fordulójában.

Az esti Juventus-Internazionale rangadón, a Derby d'Italián a házigazda a 27. percben szerzett vezetést egy ügyes Chiesa-Vlahovic akció végén, a szerb csatár jóvoltából, de hat perc múlva, Thuram passzából Lautaro Martínez kiegyenlített és be is állította az 1-1-s végeredményt. Ezzel a milánóiak maradtak a tabella élén.

AC Milan: A Chelsea, a Liverpool és a Manchester City érdeklődik az olasz utánpótlás-válogatott támadó, Francesco Camarda szerződtetése iránt. A tehetség szombaton, 15 évesen debütált az AC Milanban. (90Min)

Francesco Camarda 15 évesen és 260 naposan lépett pályára szombaton este az AC Milanban, ezzel ő lett minden idők legfiatalabb labdarúgója az olasz bajnokságban. A hazaiak vezetőedzője, Stefano Pioli a 83. percben cserélte be a tinédzser támadót a Fiorentina ellen 1-0-ra megnyert mérkőzésen. Camarda Wisdom Amey korrekordját adta át a múltnak: a FC Bologna védője 2021-ben 15 évesen és 274 naposan debütált a Serie A-ban. "A tehetségnek nincs életkora" - kommentálta még pénteken Camarda keretbe jelölését Pioli. A Milánóban született játékos idén mutatkozott be az UEFA Ifjúsági Ligában, az AC Milan U19-es csapatában, valamint az olasz U17-es válogatottban, s most már a felnőttek között is túl van a bajnoki debütáláson. (MTI)

Napoli: A Napoli már egyértelművé tette, hogy a nigériai csatára, Victor Osimhen nem eladó januárban, annak ellenére, hogy a Chelsea már 2024 elején elvinné és maga a játékos is érdeklődik a Stamford Bridge-re történő költözés iránt. (Sky Sports)

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: A magyar válogatott védő Szalai Attilát is foglalkoztató Hoffenheim 1-1-es döntetlent játszott a vendég Mainzcal a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. Szalai a cserepadon kapott helyet és nem küldték pályára a meccsen, amelynek szünetében még a vendégek voltak egygólos előnyben, aztán a 49. percben összejött az egyenlítés a házigazdáknak. A Mainz a 68. percben tizenegyeshez jutott, de a marokkói Ajmen Barkok elpuskázta a lehetőséget, így maradt a döntetlen. Szintén pontosztozkodással zárult a Heidenheim és a Bochum csatája a játéknap korábbi mérkőzésén, amelyen viszont még gól sem született. (MTI)

Union Berlin: A horvát Nenad Bjelicát nevezték ki vezetőedzőnek a Schäfer Andrást is foglalkoztató Union Berlin labdarúgócsapatánál. Bár szombaton a Bild című lap még arról írt, hogy a spanyol válogatott és a Real Madrid legendás csatára, a felnőtt edzői tapasztalattal még nem rendelkező Raúl is szerepel a "kívánságlistán", a fővárosi klub vasárnap végül az 52 éves horvát szakemberrel kötött szerződést. Bjelica október közepéig a török élvonalbeli Trabzonspor trénere volt, a Dinamo Zagrebbel és az Austria Wiennel pedig van Bajnok Ligája-tapasztalata is. Játékosként évekig Ausztriában szerepelt, illetve volt az 1. FC Kaiserslautern futballistája is, így jól beszél németül.

Az Union az előző szezonban nagy bravúrral negyedik helyen végzett a Bundesligában, így a mostani idényben a Bajnokok Ligája csoportkörében szerepelhet, a kettős terhelés azonban meghaladta a klub erejét. A csapat 12 forduló után hét ponttal az utolsó előtti helyen áll a bajnokságban, minden sorozatot figyelembe véve pedig 15 meccse  nyeretlen. A BL-csoportjában is sereghajtó egy ponttal. Az eredménytelenség miatt múlt szerdán közös megegyezéssel távozott posztjáról a vezetőedző, Urs Fischer. A magyar válogatott Schäfer súlyos sérülését követően szombaton tért vissza a pályára, az Augsburg elleni 1-1 során a 67. percben, csereként lépett pályára. (MTI)

VILÁGFOCI

Argentína: A Real Madrid, a Paris Saint-Germain és a Manchester City is figyeli a River Plate 17 éves, argentin U17-es válogatott csatárát, Claudio Echeverrit. (Sport)

Máté reagált esetleges leváltására
A DVSC vezetőedzője nem nagyon gondolkodik azon, hogy veszélyben-e a munkája, csak segíteni akar a Debrecennek.
Lisztes jövője a téma
Németországban azt írják, a következő hetekben ismét alaposan kielemzik, hogy lenne-e értelme egy téli kölcsönadásnak Lisztes Krisztián esetében.
Bajner külföldre igazolt
A legutóbb a még NB II-es Haladáshoz tartozó, ám ott 0 percet játszó Bajner Bálint a görög negyedosztályú PAE Episkopi csapatához igazolt.