11 hónapja nem történt ilyen Gulácsival: Edzője jelentette be a nagy hírt

Majd egy év után újra a meccskeretben lesz egy bajnokin az RB Leipzig magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 15., péntek 17:42
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 15., péntek 17:42

Marco Rose, az RB Leipzig edzője az Augsburg elleni bajnokit megelőző sajtótájékoztatójára tartogatott egy meglepetést: Gulácsi Péter a hazai mérkőzésre visszatér a meccskeretbe.

A magyar válogatott kapus közel egy éve nem lépett pályára, és edzője szerint is kell még egy kis idő, mire igazi nyomást tud majd gyakorolni posztriválisára, Janis Blaswichra.

A 33 éves Gulácsi négy hete újra teljes értékűen edz, és jó benyomást tett Roséra.

- Szombaton Pete először lesz újra a csapatban. Jó érzéssel tölt el minket, hogy visszakapjuk a csapatkapitány-helyettesünket. Szóval nagyon pozitívan állunk hozzá, még akkor is, ha van egy-két hiányzónk. Természetesen még vár rá némi munka.

Janis annyira megbízható és erős, és olyan sokat adott nekünk az elmúlt hónapokban, hogy nem kell arról beszélnünk, mikor tér vissza Pete. Ehelyett Janis áll a kapuban. Fel fogjuk építeni Pete-et. Néha a helyzetek maguktól adódnak. De ez még akkor sem jelenti azt, hogy Janis nem tér vissza a kapuba. Neki is nagy az önbizalma. Örülünk, hogy Pete visszatért, és hogy hosszú távon megfelelő verseny lesz a poszton.

A nem túl szép időkben ez egy jó hír  - fogalmazott a szakember, utalva arra, hogy a válogatott szünetben két alapemberét, Willi Orbánt és a spanyol Dani Olmót is elveszítette egy-egy súlyosabb sérülés miatt.

Gulácsi még 2022. október 5-én, a Celtic elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés 13. percében sérült meg súlyosan, mint később kiderült, a 31 éves kapus jobb térdében elszakadt az elülső keresztszalag, meg is kellett természetesen operálni a magyar válogatott addigi elsőszámú kapusát - majd egy bakteriális fertőzést követően újabb operációt kellett végrehajtani Gulácsi térdén.

A kapuba ez idő alatt a magyart eddig kiválóan helyettesítő Blaswich költözött, akinek már kapustársa sérülését követően három nappal, egy Mainz elleni bajnokin (1-1) a gólvonalra kellett állnia. A német hálóőrrel remek idényt futott a Lipcse, amely Német Kupa-győztes lett és a bajnokságban a BL-indulást jelentő harmadik helyen végzett.

Gulácsi viszont valóságos ikonnak számít klubjánál, ahol 2015 óta szerepel, kétszer nyert kupát az együttessel és a csapatkapitányi karszalagot is viselhette.

Nem akárki nevezte Szoboszlait a PL legjobb igazolásának: "Lenyűgözött, még nem volt rossz meccse"
A korábbi 21-szeres angol válogatott labdarúgó, Paul Merson szerint Szoboszlai fenomenális lesz a következő években Liverpoolban.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)