Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

5-0: Németország lehengerlő játékkal ütötte ki a magyar válogatottat - Musiala egy gólig és 3 gólpasszig jutott

Többek között Musiala, Wirtz és Havertz is tarthatatlan volt, a németek így látványos játékkal verték 5-0-ra a mieinket. Ez lett Marco Rossi legnagyobb veresége a magyar csapat élén.
Budai László 2024. szeptember 7., szombat 22:34
Szerző: Budai László 2024. szeptember 7., szombat 22:34

A magyar válogatott Düsseldorfban, a németek elleni találkozóval kezdte meg 2024-es Nemzetek Ligája-szereplését az A-divízióban.

Magyar letámadással és lehetőséggel kezdődött a meccs: Szoboszlai szerzett labdát az ellenfél tizenhatosánál, majd élesen középre adott, de Vargát eltűntették ott. Pár percre rá Szoboszlainak már hátul kellett aktívnak lennie, a mieink csapatkapitánya Tah fejesét fejelte ki a gólvonalról.

Ezt követően volt még egy 18 méteres, fölé menő Kerkez-lövésünk, majd a németek elkezdték teljesen dominálni a meccset. A 21. percben a hazaiak egy magyar letámadást hosszú labdával rúgtak át, Balogh fejjel próbált menteni, de a labda Wirtzhez került, aki ügyesen csapta be Orbánt, majd Musialához passzolt, ő pedig Füllkrughoz, utóbbi ziccerben leadott lövését Gulácsi lábbal, bravúrral védte.

Nem sokkal később Wirtz kapott remek indítást a jobbon, Schäfert egy csellel átjátszotta, a hosszúra ívelt, ott pedig Raum, majd Musiala passza után Füllkrug lőtt közelről a kapunkba (1-0, videó itt).

Ezután Sallainak lehetett volna jó lövése, Kerkez bal oldali beadása ugyanis eljutott hozzá, de középről, kapásból fölé bombázott.

A másik oldalon Havertz szerezhetett volna gólokat: előbb azonban a felső lécre fejelt Dárdai mellett, majd a játékrész utolsó perceiben Dárdait csapta be egy visszacsellel, ziccerből pedig mellé lőtt.

A szünetben a mieinknél Bolla váltotta Negót.

Az 56. percben mindkét csapat gólt lőhetett volna: a németek egy bal oldali szöglet után Kimmich révén, de a hazai játékos csúnyán fölé lőtte a kiválóan középre passzolt labdát. Az ellentámadásból pedig Szoboszlai ugratta ki remekül Sallait, ő Bollához passzolt, aki jól is vette át a labdát, ám a közeli lövésébe a visszaérő Andrich bele tudott lépni.

Aztán a németek már tényleg betaláltak: egy magyar szögletet fejeltek ki a németek, egyetlen gyors passzal Musiala ugorhatott ki ziccerben, bár Bolla beérte, a labda Musialánál maradt, és közelről a rövidbe lőtt (2-0, videó itt).

A 66. percben pedig már három volt közte: Wirtz 14 méterről, Orbán lábai között ellőve a labdát nemes egyszerűséggel lőtte ki a jobb alsót (3-0, videó itt).

Szűk tíz perccel később Kimmich 15 méteres bombáját védte Gulácsi, a kipattanót Havertz lőtte egyből kapura, de a felső léc megmentett minket az újabb kapott találattól.

A 78. percben így is összejött a negyedik hazai találat: Musiala a harmadik gólpasszát osztotta ki, ezúttal Pavlovicnak, aki az ötös jobb csücskétől lőtt a kapuba, Gulácsi csak beleérni tudott. (videó itt)

Csoboth szépíthetett volna, nagy helyzetben akarta elemelni a labdát Ter Stegen mellett, a Barcelona kapusa azonban a tenyerét oldalra kirakva nagyot hárított.

Ezt hamar megbosszulták a németek: Havertz harcolt ki 11-est (Orbán szabálytalankodott vele szemben), a sértett higgadtan a bal sarokba passzolt (5-0).

Nem a legkellemesebb eredménynél, de Nikitscher beállhatott élete első válogatott meccsére, Rossi ugyanis becserélte őt.

A németek ellen ma semmilyen ellenszerünk nem volt, többek között az egy gólig és három gólpasszig jutó Musiala, valamint a szintén betaláló Wirtz és Havertz is tarthatatlan volt, a németek így látványos játékkal verték 5-0-ra a mieinket. Ez lett Marco Rossi legnagyobb veresége a mieink élén.

Nemzetek Ligája, 1. forduló

Németország-Magyarország 5-0 (Füllkrug 27., Musiala 58., Wirtz 66., Pavlovic 78., Havertz 81. - 11-esből)

Németország: Ter Stegen – Kimmich, Tah, Schlotterbeck (Koch, 70.), Raum (Henrichs, 70.) – Andrich (Stiller, 82.), Gross (Pavlovic, 60.) – Wirtz, Havertz, Musiala – Füllkrug (Beier, 60.).
Kispad: Baumann, Nübel, Koch, Anton, Führich, Undav, Beier, Pavlovic, Mittelstadt, Stiller, Henrichs, Can.

Magyarország: Gulácsi - Balogh, Orbán, Dárdai M. - Nego (Bolla, 46.), Nagy Á. (Nikitscher, 82.), Schäfer, Kerkez (Nagy Zs., 67.) - Sallai (Csoboth, 75.), Szoboszlai - Varga B. (Ádám, 67.)
Kispad: Dibusz, Tóth Balázs, Yaakobishvili A., Gergényi, Ádám, Bolla, Nikitscher, Horváth K., Kata, Nagy Zs., Botka, Csoboth.

Rossi értékelése az alábbi cikkünkben

Rossi súlyos következményt lengetett be: "Ha nem tudunk erre reagálni, akkor mindenkinek el kell tűnnie a színről"
Így értékelte a magyar válogatott szövetségi kapitánya a német-magyar NL-meccset (5-0).
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."