Fotó: MTK

500 forintos foci: A Loki a Szpari után az MTK-tól is 3-2-re kapott ki a szép gólok meccsén - videó

Hiába próbálták kiengesztelni a debreceni játékosok a szurkolókat, ez nem sikerült, miután a DVSC a szép gólok meccsén 3-2-re kikapott az MTK-tól.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 28., szombat 21:23
Fotó: MTK
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 28., szombat 21:23

A Máté Csabával első bajnokiját elveszítő DVSC az MTK-t fogadta az NB I 8. fordulójában, szombat este. A Loki-szurkolók 500 forintért tekinthették meg az összecsapást, ez volt az együttes gesztusa a Nyíregyházától elszenvedett vereség miatt.

Dzsudzsák jobb oldali beadása és egy csúsztatás után Bárány tette maga elé a labdát, majd lőtt a bal sarok mellé nem sokkal 9 méterről - ez volt a meccs első helyzete. Aztán az MTK is veszélyeztetett, Jurina vette célba fejjel a jobb alsót 11 méterről, Megyeri nagyot nyújtózott és bravúrral védett.

A 33. percben azonban már Megyeri sem tudott védeni: Bognár passza után Jurina 14 méterről, becsúszva helyezett a bal alsóba (0-1).

De hamar jött a Loki válasza a kapott gólra: a 41. percben Dzsudzsák szöglete után Kocsis D. elé pattant a labda, aki kapásból, félfordulatból, 11 méterről a jobb alsóba lőtt.

Megint Dzsudzsák volt aktív a félidő elején, ballal 16-ról lőtt kapura, Demjén vetődve védett. Majd Dzsudzsák beadását Dreskovic fejelte középre, Bárány elől Dreskovic tisztázott.

A 60. percben pedig büntetett az MTK: Szűcs passzolta el a labdát, a kék-fehérek megszerezték azt, majd Bognár két pazar csel után, ballal a jobb alsóba lőtt (1-2).

Közel jártak a vendégek a harmadikhoz is, de Molnár R. ötös bal sarka elől leadott lövését óriási bravúrral tolta ki Megyeri.

Amikor a szurkolók rákezdtek az "ébresztőre", jött a Loki-gól: Silue jobbról középre tett labdáját Szűcs varrta fel a léc alá (2-2).

Majd egy Dzsudzsák-szabadrúgást kellett védenie Demjénnek. Nem sokkal ezután a DVSC emberelőnybe került: Varju próbált kiszabadulni ellenfele szorításából, de ezt a játékvezető szerint túl agresszívan, ütéssel tette, ezért kiállította az MTK-játékost.

Alighogy 10 emberre fogyatkozott az MTK, Horváth Dávid együttese újabb gólt szerzett: a csereként beállt Hej rúgta ki parádésan 14-ről, jobbról a hosszú sarkot (2-3).

A 94. percben még Demjénnek kellett óriásit védenie, az MTK kapusa Szűcs lövését tolta ki nagy vetődéssel.

Hiába próbálták tehát kiengesztelni a debreceni játékosok a szurkolókat, ez nem sikerült, miután a DVSC a szép gólok meccsén 3-2-re kikapott az MTK-tól is. Horváth Dávid zsinórban ötödszörre verte meg csapatával a Debrecent.

NB I, 8. forduló

DVSC-MTK 2-3 (Kocsis D. 41., Szűcs T. 76., ill. Jurina 33., Bognár 60., Hej 85.) - kiállítva: Varju 81. (MTK)

DVSC: Megyeri - Stojkovic, Dreskovic, Lagator, Pellumbi - Szűcs T., Djurasek (Braga, 15.) (Silue, 75.)  - Kocsis D. (Sagoyan, 75.), Dzsudzsák, Vajda (Domingues, 46.) - Bárány.

MTK: Demjén - Varju, Beriashvili, Kádár, Antonov - Kata, Kosznovszky - Molnár Á., Bognár (Végh, 82.), Molnár R. (Hej, 77.) - Jurina (Németh, 82.).