6/6: A Fradi új csodafegyvere triplával, 20 perc alatt intézte el a Puskás Akadémiát - videó

A 63. percben, csereként beállt Matheus Saldanha mesterhármasával győzte le a címvédő és listavezető Ferencváros a Puskás Akadémiát az OTP Bank Liga 8. fordulójában, az ősz egyik nagy rangadóján.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 29., vasárnap 19:52
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 29., vasárnap 19:52

A tabella első két helyén álló csapatai meccsének első félidejében sokkal dinamikusabban futballozott a Puskás Akadémia a Groupama Arénában, a hazai akciók elég nehézkesen alakultak az esetek többségében.

A 13. percben azért a kezdőcsapatba visszakerült Abu Fani majdnem eltalálta 15-ről a jobb alsót, illetve Traorénak is voltak ígéretes elfutásai, de veszélyesebbnek tűntek a felcsúti támadások.

A 14. percben Soisalo kapott bele a labdába a kapu előtt, ami így majdnem a hálóban kötött ki, ám Gartemann mentett. Öt perccel később Duarte lőtt kevéssel a léc fölé egy szöglet után, majd a játékrész hajrájában a vendégeké volt a legnagyobb helyzet is, ekkor Dibusz egy Oliver Kahnt idéző mozdulattal tolta a jobb oldali kapufára Levi 18 méteres szabadrúgását.

"Ezért már érdemes volt Felcsútra igazolnom" - interjú a Puskás Akadémia és az NB I egyik legjobb légiósával
A svéd Jonathan Levi ugyan nem látta az FTC Anderlecht elleni vereségét, de azt tudja, hogy egyáltalán nem biztos, hogy jó a Puskás Akadémiának a zöld-fehérek európai botlása. A csakfoci.hu-nak interjút adó felcsúti légiós beszélt eddigi magyarországi tapasztalatairól, arról a Fradi-játékosról, akit már régebbről ismer, arról, mi hiányzik neki a legjobban az NB I-ben, de az is kiderült, mit csinálnak jobban a Puskásnál, mint Svédországban. Interjú.

Próbált nagyobb iramot diktálni az FTC a szünet után, de majdnem gólt kapott belőle: az 57. percben Maceiras jobb alsóba tartó 16 méteres lövését szedte ki Dibusz, majd Nagy Zsolt elé került a labda, aki 17-ről, jobbal durrantott a jobb felső sarok mellé-fölé.

Pascal Jansen alighanem megunta a kissé fantáziátlan hazai akciókat, mert hármas cserére szánta magát és beküldte a pályára a brazil Matheus Saldanhát is. A nyáron érkezett rekordigazolás pedig tettee a dolgát és nagyjából 20 perc alatt "lerendezte" a rangadót.

A 66. percben a szintén padról beszállt Kehinde indítása, nagyjából az első labdaérintésével csippentett a kapuba (1-0), majd a 77. percben, Pécsi rossz felszabadítása után duplázta meg csapata előnyét (2-0).

A 82. percban aztán az ugyancsak csereként beállt Zachariassen beadását terelte a brazil a kapuba látványos mozdulattal úgy, hogy a labda Stronatin is megpattant (3-0).

A sokáig taktikusan és jól kontrázva futballozó Puskás Akadémia így végül 3-0-ra kikapott a továbbra is 100 százalékos Ferencváros otthonában, az ősz egyik legfontosabb NB I-es bajnokiján. A Fradi pedig győztes rangadóval melegített a Tottenham elleni, csütörtöki Európa Liga-találkozóra.

OTP Bank Liga, 8. forduló

Ferencváros - Puskás Akadémia 3-0 (Saldanha 66., 77., 82.)

FTC: Dibusz - Gartenmann, Cissé, Raul Gustavo, Civic - Abu Fania, Maiga, Ben Romdan - Traoré (Zachariassen, 63.), Varga B. (Saldanha, 63.), Gruber (Kehinde, 63.)

PAFC: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Nagy Zs. - Duarte, Plsek - Soisalo (Kerezsi, 77.), Nissilä, Levi (Favorov, 77.) - Puljic (Colley, 70.)

Fehérvár FC - Paksi FC 1-2

Magyar kapus igazolt külföldre
Bánfalvi Dániel
A Vasas-nevelésű, legutóbb az NB III-as Komáromban védő Bánfalvi Dániel a német ötödosztályú BSV Rehden együtteséhez igazolt.
Ki lesz az új edző?
Feczkó Tamás távozása óta több edzővel is tárgyalt a Kisvárda, de egyelőre senkivel nem született megállapodás.