Fotó: paksifc.hu

A derbi előtt a Paks vezette az NB I tabelláját, a sereghajtót is a nagy fegyverükkel verték

3-1-re verte a Paks a Kisvárdát az OTP bank Ligában, és a múlt héthez hasonlóan megint a szögletek után remekelt Bognár György együttese.
Dudás Gábor 2023. október 29., vasárnap 17:30
Szerző: Dudás Gábor 2023. október 29., vasárnap 17:30

A forduló előtt második helyen álló Paks annak a tudatában léphetett pályára, hogy ha legyőzi a Kisvárdát, legalábbis átmentileg az NB I tabellájának élére ugorhat.

Bognár György együttese ennek - és az esélyeknek - megfelelően a kezdősípszótól kezdve mezőnyfölénybe került, de negyedóráig nem tudott igazán komoly helyzetet kialakítani. Ám így is szerzett aztán egy gólt: a 16. percben Skribek bal oldali szögletet Lenzsér csúsztatta tovább, Szabó János pedig közvetlen közelről a léc alá fejelt (1-0).

Windecker és Kovács Krisztián lövésével megint a Paks veszélyeztetett, majd a játékrész hajrájában azért a Kisvárda is eljutott a kapuig, Camaj 16 méteres kísérleténél Szappanosnak nagyot is kellett védenie. A szünet előtt nem sokkal aztán jött egy újabb hazai szöglet és a második gól is: Skribek szöglete után ezúttal Szabó tette tovább fejjel a labdát, de úgy tűnt, ebből nem lesz nagy veszély, ám a kisvárdai védők addig vártak és ügytelenkedtek, amíg Windecker négy méterről a kapuba nem vágta a labdát (2-0).

A szünet után nem sokkal újabb nagy esélyt kapott a Paks a gólszerzésre, de a nem túl jó napot kifogó Hahn kihagyta a Lenzsér akasztásáért megítélt 11-est, illetve Kovács Marcel védett szépen. Két perccel később megint jött egy Skribek-szöglet és egy Szabó-fejes, de a kapu elkerülte a labdát. Újabb két perc elteltével pedig a balszerencsés Hahn lőtte szét a felső lécet 12 méterről.

A Böde Dánielt is becserélő Paks a félidő közepén, némiképp váratlanul gólt kapott, természetesen egy szöglet után...Nikolov sarokrúgása után Ilievski fejelt kapura, Szappanos bravúrral védett, de a kipattanót négy védő között elsőként eszmélő Balogh Norbert ballal a kapu jobb sarkába lőtt - ez volt a hórihorgas csatár zsinórban második gólja az NB I-ben (2-1).

A tolnai gárda azonban nem hagyta, hogy kiénekeljék a szájából a győzelmet, a 81. percben Böde remek indításával lépett ki ziccerben Mezei, majd a bal alsóba lőtt 16 méterről, kialakítva a 3-1-s végeredményt.

A paksiak a múlt héten, a ZTE ellen háromszor is szöglet után voltak eredményesek, ezúttal "beérték" kettővel, 3-1-s sikerükkel pedig jelenleg vezeti a tabellát, amelyen a Kisvárda az utolsó. A Bognár-csapat ötödik hazai meccsén az ötödik sikerét aratta, összességében pedig már hét mérkőzés óta veretlen a bajnokságban.

OTP Bank Liga, 11. forduló:

Paksi FC – Kisvárda Master Good 3-1 (Szabó J. 16., Windecker 48., Mezei 81., illetve Balogh N. 73.)

Paks: Szappanos - Lenzsér, Kinyik, Szabó J. - Kovács K., Papp K., Windecker, Mezei (Bőle, 82.) Silye (Osváth, 82.) - Skribek (Szabó B., 67.), Hahn (Böde, 67.)

Kisvárda: Kovács M. - Cipetic, Széles, Jovicic, Vida (Alic, 46.) - Melnyik (Czékus, 90.), Ötvös - Navratil (Stefan, 73.), Makowski (Nikolov, 46.), Camaj (Ilievski, 53.) - Balogh N.

Mezőkövesd – MTK Budapest 1-0

Később (18:00):

FTC - Újpest

Tilos passzolni Böde, Tököli és Bognár megszelídítőjével: "A pillanatnyi haszonért odaadhatod a bőrödet, de semmi értelme"
Nincs még egy vezető az NB I-ben, aki ilyen régóta irányítja ugyanazt a klubot. Amikor feljutottak, nem volt pénzük erősítésre, de így is simán bennmaradtak, most pedig már a 18. évüket kezdték meg zsinórban a legmagasabb osztályban és közben jártak a nemzetközi kupában is. A Paks most sem tartozik a gazdag klubok közé, de menet közben rájöttek, milyen gesztusokkal, apró trükkökkel lehet vonzóvá tenni a csapatot a játékosok számára. Haraszti Zsolt rendületlenül kormányozza a paksi hajót, miközben zsinórban három éven át gólkirályt adott a klubja az NB I-nek. A Paksot ma már nem divat lesajnálni, inkább másolni. Haraszti igyekszik mindenkivel jó viszonyt ápolni a magyar labdarúgásban, mert azt vallja: ha nincs erős gazdasági háttered, akkor erős emberi kapcsolatokat kell építeni. Volt, hogy megálmodta a Paks kiesését, a csapat azonban tett róla, hogy az álom ne váljon valósággá. A csakfoci.hu Haraszti Zsolt titkát igyekezett megfejteni.