A DVSC Futball Zrt. cégvezetője, Makray Balázs számos témában nyilatkozott a DVSC-podcastnek. Makray beszélt Megyeri Balázs sérüléséről, az érkező Gondáról és a Kecskemét óvásáról is. Az alábbiakban témakörök szerint idézünk az interjúból.
Megyeri állapotáról
- Megyóra sajnos egy darabig nem számíthatunk, szerdán utazik az Olimpiakoszhoz. Rengeteg vizsgálaton van már túl, a Debrecen és a válogatott szakemberei is vizsgálták, úgy tűnik, a konzervatív kezelések nem hoztak jelentős előrelépést. Bízik az Olimpiakosz orvosában, akivel korábban öt évig dolgozott együtt. Az orvos látta az MRI-jét, és úgy gondolja, tud segíteni, reméljük, így is lesz. A hetet Görögországban tölti, szerdán megvizsgálják, és ha úgy alakul - bár elsőre nem a műtét a javasolt -, talán el is végzi a beavatkozást, ha szükséges.
Gonda leigazolásáról
- Nagyon szűk a kör, aki ilyenkor bevethető, szabadon van, nincs semmilyen egészségügyi problémája.
4-5 ilyen kapus volt, köztük magyarral és külföldivel is. Olyan kapust kerestünk, aki az elmúlt időszakban sokat védett, és Gonda nagyjából ugyanakkkor védte az utolsó bajnokiját, mint Megyeri, azaz november végén. Tapasztalt, tud ilyen helyzetet kezelni, egészséges, edzésben van. Ennek nem sok mindenki felelt meg.
- A végén egyöntetűen Gonda mellett döntöttünk, nemcsak az előélete miatt, hanem mert védett már Európában, például Ausztriában is, ahol El Maestro korábbi segítőjének a klubjában dolgozott, és ő is jó visszajelzéseket adott róla. Emellett tudtuk, hogy Európában van, mert egy jelenleg is a nemzetközi kupaszereplésben érdekelt csapatnál volt próbajátékon, ahol végül egy fiatalabb játékost igazoltak le.
A kecskemétiek óvásáról
- Az természetes egy klub részéről, hogy ha nehéz helyzetben van, akkor megragad minden alkalmat arra, hogy jobb helyzetbe kerüljön, ilyenkor még az óvás is szóba kerülhet. A legnagyobb problémám nem az, hogy megóvták a meccset, mert állunk elébe, mi úgy gondoljuk, ez teljesen tiszta ügy, úgy cselekedtünk, ami mindenféle szabályzatnak megfelelő, mi elolvastunk mindent, mások úgy tűnik, hogy nem. A probléma inkább a jellege ennek az óvásnak. Ha valaki elolvasta a Kecskemét közleményét, akkor annak jó része arról szól, hogy a kecskemétiek mennyire elkötelezettek a válogatottak segítésében, ők rendelkezésre bocsátották a játékosaikat, akiket behívtak a szövetségi kapitányok. És az egész közlemény azt sugallja, hogy mi ezt nem tettük.
Szeretném leszögezni, hogy mi mindig odaadtuk a játékosainkat, valószínűleg többet, mint egyes klubok. És most ebben az esetben is így volt. Azt sugallni, hogy a DVSC talán nem játszik tisztán a válogatottakkal szemben, az egy kis tiszteletlenség.
- Ne feledkezzünk meg arról, hogy Hegyi Krisztián hol sérült meg. Behívták a válogatottba, feltehetően a negyedik számú kapusként, megsérült, olyan súlyosan, hogy műteni kellett, ez nyilván a klubnak pénzébe kerül, és igazolni kellett helyette, ami szintén pénzbe kerül. Vagy említhetném a Vajda Botonddal együtt bevonult Szűcs Tamást, aki szintén a válogatott edzőtáborában sérült meg, és úgy, hogy ezen a mérkőzésen szintén nem vehetett részt.
Most kérdezem, hogy akkor a válogatott kéthetes szünete kinek okozott kárt? Nekünk kárt okozott, nyilván véletlen volt, de a tény az tény.
- Ennek ellenére a következő válogatott összetartásra, bármelyik korosztályban el fogjuk engedni a játékosokat. Az adott üggyel kapcsolatban szeretnék egy két alapvetést lefektetni. Hasonlítgatják ezt az esetet a barcelonai Martínezéhez. Én azért szeretném mondani, hogy az egy Nemzetek Ligája négy közé jutásáért való oda-visszavágós, elég hivatalos mérkőzés volt. A mi esetünkben arról beszélünk, hogy az U21-es válogatottnak volt egy spanyolországi edzőtábora, ahol két lekötött barátságos mérkőzés volt. Nem hivatalos FIFA-sorozatban volt mérkőzés, de ez attól még válogatott összetartás, és természetesen ehhez is biztosítjuk a játékosokat. Az a szabály, amire esetleg hivatkozik a Kecskemét, abban látható, hogy ez a szabály a válogatottak védelmében jött létre. Vagyis ha egy játékos szándékosan lemondja a válogatottságot (nem engedik el, nem megy el, akár a szövetség nem engedi játszani), akkorra vonatkoztatható ez a szabályzat, de ebben sem látszik az, hogy Vajda Botond szerepeltetése szabálytalan lett volna. Egy dolgot szögezzünk le: a játékos elment a válogatott összetartására. Kétféle dokumentum van ilyenkor: az A-vízum, amit a klub ad az utazó játékosról; ebben benne van róla minden információ, amikor megy, köztük az orvosi információk is. Az orvosunk ebben az esetben is elküldte a sérülésről szóló diagnózist, ezt megnézték az MLSZ orvosai, és kontrollt kértek, hogy megbizonyosodjanak a sérülés jellegéről. Ultrahangot is végeztek, aminek az lett az eredménye, hogy a visszaküldött B-vízumban rögzítették a sérülés tényét, és hivatalos dokumentumokkal elengedték a játékost, és a helyére behívtak mást. Onnantól kezdve nem ő a válogatott játékosa, hanem az, akit behívtak helyette. Március 17-én történt mindez, aznap Szélesi Zoltán szövetségi edző is felhívott, és elmondta, hogy nem vállalják be Vajda Botond szerepeltetését, mert sérült. Vajda hazatért, és nem is edzett azon a héten, kezeléseket kapott, a csapathoz a meccs hetén csatlakozott. A Barcelona-példa felhozása azért is rossz indok szerintem, mert nem szabad félinformációk alapján ezt belekeverni, hiszen nem tudjuk, történt-e akkor orvosi vizsgálat, vagy sem. Az tény, hogy az a spanyol játékos akkor játszott a válogatottban, és utána már nem. Az ötnapos szabály pedig arra vonatkozik, ha valaki el se megy, vagy indok nélkül jön el onnan. Esetünkben egyik sem történt. Boti (Vajda Botond - a szerk.) nem volt 100 százalékos, de játékra képes állapotban volt.
Úgy gondolom, hogy a Kecskemétnek nem voltak teljes információi, jobban körbejárhatták volna a témát, vagy nézhették volna jobban a teljes FIFA-szabályzatot. Olyan információink is vannak, hogy nem maguktól csinálták, voltak olyan súgóik, akik ugyanígy a bajnokságban érdekeltek, mint mi. Ezzel majd ők elszámolnak egymással az elbírálás után
- fogalmazott Makray, hozzátéve, hogy csütörtökig kell reagálniuk az óvásra, a jogászaik már dolgoznak a dokumentumokon.



