A 85-szörös német válogatott Andreas Möller mindent megnyert pályafutása során: világbajnokságot, Európa-bajnokságot, Bajnokok Ligáját, német bajnokságot és kupát. Később aztán az 56 éves ex-játékos Magyarországon is dolgozott, 2015 októberében érkezett Magyarországra, hogy segítse a Norvégia elleni Eb-pótselejtezőre készülő Bernd Storck munkáját, majd egészen 2017-ig maradt is az akkori kapitány stábjában.
Möller az 1996-os, német győzelemmel véget ért Európa-bajnokságról. de mindenek előtt hazája idei kilátásairól is beszélt a Frankfurter Rundschaunak.
- Számomra logikus lépés volt az Eb előtt, hogy hosszabbított a szövetség Julian Nagelsmann kapitánnyal. A DFB-nek tervezési biztonságot ad ezen a poszton, és úgy gondolom, hogy Julian számára is ez a helyes döntés. Éppen hat hónapja nevezték ki a válogatott edzői posztra. Biztosan sokat gondolkodott azon, hogy van-e értelme ismét állást váltani. (...) Be kell vallanom, hogy eleinte nagyon szkeptikus voltam vele kapcsolatban, de a legutóbbi eredmények - és az is, ahogyan azokat elértük - optimistává tesznek. Julian meghozta a megfelelő intézkedéseket és megváltoztatta a csapat arculatát. Felépített egy hierarchiát, többek között Toni Kroos visszatérésével. Egy egyszerűbb játékfilozófiára volt szükség az automatizmusok kialakításához - mondta Möller, aki szerint veszélyes csoportba került a házigazda.
Alapvetően szinte nehezebb Európa-bajnoki címet nyerni, mint világbajnokságot. A csoport biztosan nem lesz sétagalopp. A skótok jól teljesítettek a selejtezőcsoportjukban, a magyarok pedig csoportgyőztesként nagyon stabilan nyertek. Svájc is komoly ellenfélnek számít. Ennek ellenére bízom benne, hogy messzire juthatunk.
A hazai pálya egy óriási előny. Nagy az eufória és az érdeklődés a saját hazánkban. A támogatás fontos és inspiráló lehet. De az impulzusoknak a pályán lévő játékosoktól kell jönniük - tette hozzá a korábbi remek középpályás, aki 1996-ban részese volt az utolsó német Eb-győzelemnek.
- A nagyszerű bajtársiasság és az összetartozás érzése jellemezte akkor a csapatot. Biztosan nem mi voltunk az esélyesek, de mindent alárendeltünk a célnak. Sok olyan játékosunk volt, akik vezető szerepet töltöttek be a klubjukban. A Dortmund és a Bayern blokkjai is sokat segítettek. Sokakat lehetne felsorolni vezéregyéniségként: Matthias Sammer, Andreas Köpke, Thomas Häßler, Jürgen Klinsmann, Thomas Helmer, Stefan Reuter, de Dieter Eilts is, aki önzetlenül a csapat szolgálatába állította magát. Mindenki tisztában volt a felelősségével - nyilatkozta a volt frankfurti, dortmundi, torinói és gelsenkircheni futballista, aki 28 évvel ezelőtt, a házigazda Anglia elleni elődöntőn egy győztes büntetővel lett a meccs hőse, ám a fináléban már nem játszhatott, mivel eltiltották sárga lapjai miatt - Puhl Sándor döntését követően.
Ez egy olyan szabály, amely ma már nem létezik. Az első sárga lapot a Csehország elleni nyitómeccsről húztam végig a tornán, a másodikat pedig Anglia ellen kaptam, egy jelentéktelen dolog miatt. Puhl Sándor játékvezető nem éppen a finomkodásáról volt híres...
Én persze szomorú volt, hogy nem lehettem ott a pályán, ilyen döntőn nem sokszor játszik az ember a pályafutása alatt - mondta Möller a regionális lapnak.