Fotó: paksifc.hu

A paksi göröngy okozta Bognárék vesztét: A ZTE visszajött a sírból, és elhozta a három pontot az NB I-es listavezető otthonából - videó

Könyves a duplája mellett kihagyott egy büntetőt, a Paks rengeteg helyzetet dolgozott ki, azonban a Zalaegerszeg nagyot küzdött, és végül három ponttal távozott az éllovas otthonából.
Póczik Dávid 2024. február 16., péntek 21:53
Szerző: Póczik Dávid 2024. február 16., péntek 21:53

Az NB I 21. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén a listavezető Paks a 10. helyezett Zalaegerszeg csapatát fogadta. A találkozó előtt honlapunknak nyilatkozott Windecker József, a éllovas legeredményesebb játékosa.

A találkozó negyedik percében máris előnybe került Bognár György együttese: Osváth passza után Könyves fordult le védőjéről, majd az alapvonalról nagy erővel középre lőtt, az ötösön helyezkedő Evangelou pedig szerencsétlenül ért bele a labdába, és a labda combjáról, Dombót becsapva kötött ki a zalaiak kapujában (1-0).

A folytatásban Mezei szabadrúgása után Könyves fejelt közelről Dombó ölébe, majd később Lenzsér próbálkozott 10 méterről egy szöglet után, lövését végül kivágták a gólvonalról. A 25. percben Tóth Barna szépen tartotta meg a labdát a zalai védők között, majd Könyveshez tálalt, aki 8 méterről a kapu fölé lőtt. Sorjáztak a hazai lehetőségek az első fél órában, a 28. percben aztán hatalmas lehetőség kínálkozott a házigazda előtt, hogy megduplázza előnyét: Szendrei húzta el Könyves lábát a 16-oson belül, így következhetett a jogos 11-es, amit azonban a sértett kihagyott. Jobban mondva Dombó védte a jobb alsóba tartó lövést.

A nagy paksi nyomásból a 35. percben tudott kijönni a Zete, ekkor egy jobboldali szöglet után a hosszú saroknál érkező Gruber lőtt a kapu fölé. A félidő hosszabbításában megszületetett Bognárék második gólja: Könyves Harasztihoz passzolt, ő Papp elé továbbított, a középpályás pedig látványos, sarkazós mozdulattal hozta helyzetbe Könyvest, aki 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (2–0).

A félidőben kettőt is cserélt Márton Gábor, és ennek meg is lett az eredménye, ugyanis az 53. percben Gruber révén visszajött a meccsbe a ZTE: a Fraditól kölcsönkapott fiatal támadó Mance balról jövő beadását kotorta hálóba az ötösről (2-1). Nem tartott azonban sokáig az eredmény, egy szöglet után Papp még a kapufára továbbított, ám a kipattanó épp Könyves elé került, aki jobbal a kapuba lőtt (3-1).

A Paks duplázója itt nem állt meg, két perccel később 16-ról kínálta meg Dombót, a ZTE hálóőre szépen védte a jobb alsóba tartó lövést. Nem sokkal ezután Osváth centerezését Tóth szép mozdulattal húzta kapura, Dombó ezúttal is nagy bravúrral mentett szögletre. A 65. percben ismét kettőt cserélt a ZTE, érkezett Croizet is, aki egy akció végén első labdaérintéséből az első gólját is megszerezte. Mim lódult meg a paksi kapu felé, majd Croizet elé tálalt, aki a 16-oson belülről, jobbal a bal felsőbe rúgta a labdát, így újra egygólos volt a hazaiak előnye (3-2).

A 73. percben egy ártalmatlan szituáció után - némileg váratlanul - egyenlített a Zalaegerszeg. Egy hosszú indításra Szappanos ugyan jól jött ki, de a guruló labda egy göröngyön átpattant a kivetődő hálóőr fölött, amelyre Mance rástartolt, és az üres kapuba vezette a labdát (3-3).

A hajrában nagy erőket mozgósított a három pont megszerzéséért a Paks: a csereként beállt Hahn beadását az ugyancsak a padról beszállt Böde fejelte kapu mellé. A folytatásban sem lassított a házigazda: előbb Böde tekert mellé ballal, aztán Szabó B. tört be a 16-oson belülre, és lőtt a léc fölé, majd Böde bólintását Evangelou vágta ki a kapu torkából. A ráadásban jött az igaz slusszpoén: Croizet szerzett labdát a paksi 16-os környékén, majd ballal lőtt, a megpattanó labda Szappanos lábai között csorgott be a kapuba (3-4). A 94. percben még Papp nagy helyzetben a kapu mellé lőtt, ez pedig azt jelentette, hogy a Zalaegerszeg elhozta a három pontot a Paks otthonából.

NB I, 21. forduló

Paks-Zalaegerszeg 3-4 (Evangelou 4. - öngól, Könyves 45+2., 55., ill. Gruber 53., Croizet 65., 91., Mance 73.)

Paks: Szappanos - Vas, Kinyik, Lenzsér - Osváth, Papp, Haraszti (Szélpál, 62.), Mezei (Szabó B., 71.), Balogh B. - Tóth B. (Böde, 62.), Könyves (Hahn, 71.)

(cserék: Simon B., Szélpál, Skribek, Hahn, Böde, Kocsis B., Horváth K., Kovács K., Szabó B., Gévay)

ZTE: Dombó - Várkonyi, Evangelou, Safronov - Szendrei, Kovács B. (Croizet, 65.), Kiss B. (Mim, a szünetben), Bedi, Medgyes (Hadida, a szünetben) - Gruber (Németh D., 65.), Mance

(cserék: Gyurján, Lesjak, Mim, Spoljaric, Sajbán, Croizet, Sankovic, Csóka D., Hadida, Meshack, Vogyicska, Németh D.)

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.