Fotó: fehervarfc.hu

A Vidi adta meg a kegyelemdöfést Máténak? Nem hatott az ultimátum, megint gyenge játékkal kapott ki a Loki – videók

Ötödik bajnokiján az ötödik vereségét is elszenvedte a DVSC kispadján Máté Csaba, akinek könnyen lehet, hogy meg is pecsételődött így a sorsa.
Nyikes Zoltán 2024. október 26., szombat 19:06
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 26., szombat 19:06

Két rossz formában lévő csapat találkozott egymással szombat délután Székesfehérváron, a Vidi és a DVSC egyaránt zsinórban négy bajnoki vereséget szenvedett az elmúlt hetekben. A nehezebb helyzetben a hajdúságiak voltak, akik az előző fordulóban hazai pályán 5-0-ra kikaptak a DVSC-től, ezzel pedig az eddig 0 pontos Máté Csaba vezetőedző helyzete is bizonytalanná vált. A kiütéses vereséget követően a Fradi korábbi trénere maradt a helyén, azonban a klub közleménye szerint a vezetés értékeli majd a stáb munkáját a fehérvári bajnoki és a mezőkövesdi kupamérkőzés után.

A vezetőség arról is döntött, hogy a klub a játékosok és az edzők előre meghatározott, bizonyos célok elérése esetén járó keretéből egy konkrét összeget visszatart, amihez csak akkor juthatnak hozzá, ha a szombati bajnokin legyőzik idegenben a Székesfehérvárt, valamint utána sikerrel veszik a mezőkövesdi kupamérkőzés jelentette akadályt is.

1. félidő

Az eredménykényszer és az ultimátum azonban úgy tűnt, nem igazán volt motiváló hatással a játékosokra, Dalának ugyanis nem igazán kellett játékba avatkoznia az első félidőben. Az első lövésre a 18. percig kellett várni, ekkor Pellumbi fejelte középre a labdát röviden, amire rögtön le is csapott Bedi és 17 méterről, kapásból a jobb sarok mellé lőtt.

A 32. percben azért a DVSC is mutatott valamit, Szűcs passza után Dzsudzsák 15 méterről, szemben a kapuval lőhetett, de a labda a bal alsó mellett ment el. A 36. percben megszerezte a vezetést a Vidi: Katona jobb oldali szögletét Gradisar fejelte a röviden, négy méterről a kapuba a kapufa segítségével, 1-0.

Két percre rá sarokkal készítették le lövésre a labdát Szabónak a 16-oson belül, a kissé éles szögből leadott kísérletét védte Megyeri.

2. félidő

A szünet után is a Vidi kezdett aktívabban, Gradisar csúsztatott a védők mögé beinduló Katona elé, aki a 16-oson belül egy csel után került helyzetbe, de Megyeri jó zárta a szöget és védett. Az 52. minutumban Szabó éles szögből vette célba a jobb sarkot, Megyeri résen volt.

Az 55. percben még reménytelenebbé vált a DVSC sorsa: Csongvai erőszakos labdaszerzése után kiugratta Gradisart, aki egy az egyben vihette Megyerire a játékszert és végül a kapus mellett el is tudta helyezni, 2-0.

Az 59. percben Bárány lőtt a jobb sarok mellé 16 méterről, míg Dala Martinnak a 74. percben kellett először védenie, ekkor Silue közeli, középre tartó fejesét hárította. A 83. percben Batik Bence megkapta második sárga lapját, így a hátralévő időben emberhátrányban kellett volna feltámadnia a Lokinak.

De ez nem meglepő módon nem történt meg, a Vidi magabiztosan őrizte kétgólos előnyét és végül be is gyűjtötte a három pontot. A vendégeknek ez volt zsinórban az ötödik vereségük - nagyon könnyen lehet, hogy ez volt Máté Csaba utolsó NB I-es mérkőzése a DVSC kispadján.

NB I, 11. forduló

Fehérvár FC–Debreceni VSC 2-0 (Gradisar 36., 55.)
Kiállítva: Batik 83.

Vidi: Dala – Simut, Huszti, Serafimov, Spandler, Holender – Szabó B. (Stefanelli, 66.), Bedi (Kalmár, 89.), Csongvai, Katona (Kovács M., 84.) – Gradisar (Larsen, 84.).

DVSC: Megyeri – Stojkovic, Batik, Pellumbi (Dreskovic, 84.), Ferenczi (Kocsis, 71.) – Lagator, Szűcs – Szécsi (Kaye, 63.), Dzsudzsák (Szuhodovszki, 63.), Domingues – Bárány (Silue, 71.).

Máté Csaba így értékelte az újabb vereséget

Máté Csaba sorsáról még a keddi MK-meccs előtt dönthet a Loki-vezetőség: "Szerintem minden lehetséges"
Így értékelte a DVSC vezetőedzője csapata újabb vereségét. Máté Csabát a jövőjéről is kérdezték.
Máté Csaba jövője kérdéses
Elképzelhető, hogy még a DVSC keddi, Mezőkövesd elleni Magyar Kupa-mérkőzése előtt leülnek a vezetőséggel, hogy beszéljenek a tréner jövőjéről.