A METON-FC Dabas SE szakosztályvezetője, Bennárik Ferenc egy, a Facebookon közzétett bejegyzésben osztotta meg, hogy a klub megóvja a legutóbbi, Tiszakécske elleni NB III-as bajnokijukat, amiért az ellenfélnél jogosulatlanul szerepelt egy játékos.
A Csakfoci utánajárt az ügynek, és úgy értesült, hogy a hazai együttes valóban kifogásolja a Dabas-Tiszakécske találkozót. Az ügy hátterében egy furcsa átigazolás áll. Úgy tudjuk, az ősszel a Dabast erősítő Tamás Kornélt szerette volna szerződtetni a Tiszakécske télen, ám a dabasiak nem engedték el a labdarúgót. A futballista klubváltására mégis sor került, de egy kiskapu segítségével. A játékos előbb a román alsóbb osztályba igazolt, ahol papíron körülbelül két hetet töltött, majd onnan szerződött át a Kécskéhez. Az MLSZ adatbankja szerint január 28-tól február 11-ig volt a Crisul Santandrei játékosa. Igaz, Tamás a tíznapos romániai időszaka alatt is Tiszakécskén volt, edzőmeccset is játszott a csapatban.

Úgy tudjuk, a Dabas ennek az átigazolásnak a szabályosságát vitatja, és már hetekkel ezelőtt - jócskán a meccset megelőzően - az MLSZ-hez fordult, azonban nem kapott választ. Most újra a szövetségnél pattog a labda, neki kell eldöntenie, hogy minden szabályszerűen történt-e. Információink szerint a Dabas nemcsak MLSZ-, hanem FIFA-szabályra is hivatkozik az ügyben, ugyanis az úgynevezett “bridge transfer”-ként tekintenek a klubváltásra, ami tiltott.
A pontok sorsa már csak azért is különösen fontos, mert a Tiszakécske a második, és a feljutásért küzd, a Dabas pedig az utolsó helyen áll. Tamás ráadásul végigjátszotta a két együttes március 2-ai, egymás elleni bajnokiját.
Az ügyben megkerestük a Tiszakécskét, Hoffmann Attila klubigazgató válaszolt kérdéseinkre.
"Minden a szabályok szerint történt"
- Úgy tudjuk, a Dabas megóvja a Tiszakécske elleni találkozót, amiért Önöknél jogosulatlanul szerepelt egy játékos. Igaz ez?
- Ez utóbbinak semmi valóságalapja.
- Információink szerint Tamás Kornél átigazolása körül van probléma, aki úgy igazolt át Dabasról Kécskére, hogy közben volt egy párnapos román kitérője. Ez igaz?
- Ez a játékos valóban Tamás Kornél. De minden a szabályok szerint történt.
- Román csapattól igazolták?
- Igen.
- Nem volt furcsa, hogy csak néhány napot töltött ott? Ráadásul közben is Önöknél játszott edzőmeccset.
- Valóban játszott nálunk edzőmeccset. De nem néhány napot volt ott, hanem inkább két hetet.
- És ez így jogszerű volt Önök szerint?
- Teljes mértékben. Minden a szabályok szerint történt.
- Tehát nem tartanak MLSZ-büntetéstől?
- Nem.
Mi is az a bridge transfer?
A FIFA "Játékosok státuszára és átigazolására vonatkozó Szabályzata" így ír róla.
1. Egyetlen klub vagy játékos sem vehet részt bridge transferben ("hídátigazolásban").
2. Az ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy ha 16 héten belül ugyanazon játékos két egymást követő - nemzeti vagy nemzetközi - átigazolása történik, akkor az átigazolásban érintett felek (klubok és játékosok) egy bridge transferben vettek részt.
3. A FIFA Fegyelmi Bizottsága a FIFA Fegyelmi Szabályzatával összhangban szankciókat szab ki a FIFA Alapszabálya és szabályzata alá tartozó minden olyan félre, aki bridge transferben vesz részt.

Budai László


