Fotó: Bournemouth

Anglia: Kerkezék brutálisat fordítottak, Styles győztes meccsen mutatkozott be, Szűcs először kezdett bajnokin - videó

Két magyar játékos örülhetett, kettő szomorkodhatott csapata angol bajnokija után.
Budai László 2024. augusztus 31., szombat 18:04
Szerző: Budai László 2024. augusztus 31., szombat 18:04

Premier League

A Kerkez Milossal felálló Bournemouth a 86. percben még kétgólos hátrányban volt az Everton elleni idegenbeli bajnokin, de a magyar játékos csapata fantasztikus hajrával megnyerte a találkozót. Semenyo a 87. percben szépített, Cook a 92.-ben egyenlített, Sinisterra a 96. percben pedig a győzelmet érő találatot is megszerezte. A magyar válogatott védőt a 66. percben, még 0-2-nél lecserélték, így a kispadról látta a fantasztikus fordítást. Az Everton első gólja itt, a második itt, Kerkezék szépítése itt, egyenlítése itt, győztes gólja itt látható.

Championship

Először volt a Plymouth kezdőcsapatának tagja Szűcs Kornél, és a magyar játékos nem is tétlenkedett sokáig a Stoke ellen, kis híján gólpasszal kezdte a találkozót. Klubja beszámolója szerint ugyanis az 5. percben briliáns átadással találta meg Whittakert, de a támadó lövését védte az ellenfél kapusa. Sokáig úgy tűnt, a Plymouth lehozza nullára a találkozót a Ryan Mmaee-val felálló, ám az ex-Fradi-támadót a 74. percben lecserélő Stoke azonban a 83. percben megszerezte a győztes gólt (0-1). Szűcs végig a pályán volt.

Callum Styles először volt új klubja, a West Bromwich Albion meccskeretének tagja. A magyar válogatott középpályás rögtön 1-0-s győzelmet ünnepelhetett, a WBA a Swansea-t verte hazai pályán. Styles a 82. percben állt be.

League One

Schön Szabolcs kezdett a Boltonban, amely hazai pályán kapott ki 2-0-ra az Exetertől az angol harmadosztályban. A magyar válogatott támadót az 54. percben cserélték le.

Légiósok: Lisztesnek kis híján összejött a gól, végül vereséggel debütált Németországban
Lisztes Krisztián a Frankfurt negyedosztályú csapatában lépett pályára bajnoki mérkőzésen, kezdőként 64 perc jutott neki, míg Fenyő Noah 81 percet játszott.