Az NB I-ben be kellene tiltani az edzőváltást, az NB II-ben viszont csodát tesz - részletek

Az NB I-ben és az NB II-ben is túl vannak a csapatok tizenkét fordulón és több helyen is történt már edzőváltás, ezért megvizsgáltuk, hogy ezek a személyi változások mennyire voltak hatásosak.
Csakfoci.hu 2024. november 6., szerda 11:37
Az NB I-ben és az NB II-ben is túl vannak a csapatok tizenkét fordulón és több helyen is történt már edzőváltás, ezért megvizsgáltuk, hogy ezek a személyi változások mennyire voltak hatásosak.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. november 6., szerda 11:37

Az élvonalban a szezon első edzőcseréjére augusztus végén került sor, amikor is távozott az akkor 10. helyen álló DVSC éléről Srdjan Blagojevic, helyére pedig Máté Csabát nevezték ki. A korábbi Fradi-tréner kinevezése nem sült el jól, Máté a bajnokságban öt mérkőzésen öt vereséget szenvedett, így október végén neki is távoznia kellett - egyelőre kérdéses, ki veszi át a DVSC kispadját, a legutóbbi információk szerint a klub felvette a kapcsolatot a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitányával.

A másik NB I-es váltás Kecskeméten történt, ahol az előző évek sikerkovácsa, Szabó István lett az áldozat, miután kilenc fordulót követően az utolsó helyen álltak a lila-fehérek. Szabó helyére Gera Zoltán érkezett, aki Mátéhoz hasonlóan beragadt a rajtnál és háromból három vereség a mérlege az NB I-ben - sőt, a Magyar Kupából is kiestek a harmadosztályú Karcag otthonában.

A Loki és a Kecskemét ellenpéldája az ETO FC Győr, amelynél türelmesek voltak a vezetők és hiába kezdték négy vereséggel a szezont Borbély Balázzsal, nem küldték el a vezetőedzőt, azóta pedig sereghajtóból már a nyolcadik helyre ugrott a csapat 13 szerzett ponttal és hét meccse veretlen.

Összességében tehát elmondható, hogy egyelőre egyik váltás sem jött be az NB I-ben, az új vezetőedzők még csak pontot sem tudtak szerezni.

A másodosztályban eddig hat helyen történt váltás, közülük egyedül a Szegedről távozó Michael Boris utódja nem ismert eddig. A szezon első váltása már a második fordulót követően érkezett, ekkor Feczkó Tamásnak kellett mennie Kisvárdáról, helyét pedig - akkor még csak ideiglenes jelleggel, mostanra viszont már úgy tűnik, hogy véglegesen - Révész Attila sportigazgató vette át, akivel megindult felfelé a szabolcsi együttes. Révész mérlege a kispadon nyolc győzelem és két vereség, ami a megszerezhető maximális pontok 80%-át jelenti, ennek köszönhetően pedig vezeti is a tabellát a Kisvárda.

A harmadik forduló után Csertői Aurél távozott a Budapest Honvédtól, amelyhez nem sokkal később érkezett Laczkó Zsolt, vele eddig nyolc bajnokin egy győzelem, két döntetlen és öt vereség a mérleg. Ez a megszerezhető maximális pontok mindössze 20,8%-át jelenti, tehát vele sem állt meg a kispesti mélyrepülés, a klub így már az NB II-es tagságért is küzd.

A negyedik kört követően sem maradtunk edzőváltás nélkül, Dajka László lemondott Budafokon, helyét Nikházi Márk vette át, eleinte ideiglenesen, október elejétől aztán véglegesen. A 35 éves szakember kinevezése jó döntésnek bizonyult, azóta ugyanis veretlen a Budafok a bajnokságban, Nikházi mérlege három győzelem és öt döntetlen, ami 58,3%-os teljesítmény.

Dajkával szinte egyidőben Gera Zoltán pályafutása is véget ért a Vasasnál, László András ideiglenes kinevezését követően pedig Pintér Attila vette át az irányítást. A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitányával nem indult jól az angyalföldi együttes, zsinórban három bajnoki vereség után viszont fordult a kocka és azóta már egymás után három győzelmet mutathatott fel Pintér, ezzel az 50%-os mutatóval pedig felzárkóztak az élmezőnybe - igaz, Gera is a negyedik helyen adta át a csapatot és most is a negyedik helyen áll a Vasas.

A hatodik fordulót követően Tóth Mihálynak köszönték meg a munkáját Mezőkövesden, helyére Csertői Aurél érkezett, sereghajtóból pedig immáron stabil középcsapattá léptek elő a borsodiak. Csertőivel az NB II-ben három győzelem, 2 döntetlen és egy vereség a Kövesd mérlege - sőt, az MK-ban egy bravúrgyőzelmet is felmutathattak az NB I-es Loki ellen -, ami szintén pozitív változásnak mondható.

Az NB I-hez képest tehát az NB II-ben már jóval pozitívabb az összkép, a Honvéd és a Vasas kivételével eddig mindenhol feljebb léptek a tabellán az edzőt váltó csapatok.

A 2024/25-ös szezon edzőcseréi eddig az NB I-ben és az NB II-ben

NB I

Srdjan Blagojevic helyett Máté Csaba (DVSC): 5 meccs - 5 vereség (0 pont, 0%-os teljesítmény)
Szabó István helyett Gera Zoltán (KTE): 3 meccs - 3 vereség (0 pont, 0%-os teljesítmény)

NB II

Feczkó Tamás helyett Révész Attila (Kisvárda): 10 meccs - 8 győzelem, 2 vereség (24 pont, 80%-os teljesítmény)
Tóth Mihály helyett Csertői Aurél (Mezőkövesd): 6 meccs - 3 győzelem, 2 döntetlen, 1 vereség (11 pont, 61,1%-os teljesítmény)
Dajka László helyett Nikházi Márk (Budafok): 8 meccs - 3 győzelem, 5 döntetlen (14 pont, 58,3%-os teljesítmény)
Gera Zoltán helyett Pintér Attila (Vasas): 6 meccs - 3 győzelem, 3 vereség (9 pont, 50%-os teljesítmény)
Csertői Aurél helyett Laczkó Zsolt (Honvéd): 8 meccs - 1 győzelem, 2 döntetlen, 5 vereség (5 pont, 20,8%-os teljesítmény)
Michael Boris helyett ? (Szeged)

Olvastad már?
A Loki válságmenedzsert keres: A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitányával már felvették a kapcsolatot - sajtóhír
Bernd Storck korábban már több csapatot megmentett a kieséstől.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Rayo Vallecano
Tóth Ábel
A Rayo Vallecano akadémiájára került az Illés Akadémia tehetséges játékosa.
Távozhat a Herthából
Dárdai Palkó
Vissza akar kerülni a magyar válogatott keretébe, ezért a klubváltáson gondolkodik a legidősebb Dárdai-fiú, aki csak peremember a berlinieknél.
Nem feltétlen adnák kölcsön
Lisztes Krisztián
A Frankfurt sportigazgatója, Timo Hardung úgy fogalmazott Lisztes kapcsán: "Nem rajongunk a kölcsönadás ötletéért. Csakis tőle függ, mikor jön el számára a lehetőség." (Sportál)
Tovább az összes átigazoláshoz