A korábbi FIFA-játékvezető, Szabó Zsolt volt a Sportrádió Hazafutás című műsorának vendége, ahol a katari világbajnokságon látott, nagy vitákat keltő bírói ítéletekről is szó esett, de beszélt arról az egyre inkább tendenciává váló jelenségről is, hogy a félidők végén egyre hosszabbak a ráadások.
– Pierluigi Collina korábban azt nyilatkozta, hogy a csoportmeccsek alatt mérkőzésenként átlag tíz perc volt a hosszabbítás – kezdte Szabó. – Mondhatjuk, hogy ez sok, ehhez nem szoktunk hozzá, de a négy évvel ezelőtti vb-n átlag hat és fél perc volt a ráadás. Ez nem annyira drasztikus, pláne, ha abból indulunk ki, hogy Oroszországban meccsenként a két csapat összesen hatot cserélhetett, míg most Katarban már tízet. Tehát nőtt a játékmegszakítások ideje. Az utóbbi időben egyre nagyobb nyomást helyeznek az IFAB-ra (a FIFA szabályalkotó testülete), mert vannak olyan bajnokságok, ahol 43 perc a tiszta játékidő, és van olyan, ahol 57. Jó lenne ezt egységesíteni, mert a szurkoló azért megy ki a stadionba, hogy futballt lásson, és nem azért hogy hat-hét percig azt nézze, hogy a játékos fényezi a labdát bedobásnál, vagy hogy a kapus igazgatja a labdát kirúgásnál, illetve a gólöröm is átlagosan másfél perc. A játékvezetők egyértelmű instrukciót kaptak, hogy ezeket az elfecsérelt időket szigorúan be kell számítani.
A korábbi NB I-es játékvezetőnek azt a kérdést is feltették, hogy a következő időszakban számíthatunk-e hasonló időtartamú hosszabbításokra a nemzetközi kupákban, vagy esetleg a nemzeti bajnokságokban.
– Egészen biztos vagyok benne, hogy a BL-ben és az EL-ben is hasonlóan hosszú hosszabbítások lesznek, már csak azért is, mert a FIFA Játékvezetői Bizottságának elnökét Pierluigi Collinának, az UEFA JB elnökét pedig Roberto Rosettinek hívják, akik kiváló kapcsolatot ápolnak és hasonlóan gondolkodnak. A következő játékvezetői képzés januárban lesz, biztos vagyok abban is, hogy a katari világbajnokság tapasztalatait átültetik az európai mérkőzésekre is, ezt követően pedig a nemzeti bajnokságoknak is követniük kell a trendet. Például a magyar bajnokságban is, mert a Ferencváros érdekelt még tavasszal az EL-ben és így felkészülhetnek rá, hogy nemcsak négy-öt percet hosszabbíthatnak, hanem adott esetben nyolc-kilenc-tíz percet is, és bírni kell a gyűrődést – jegyezte meg a témával kapcsolatban Szabó Zsolt.