Fotó: kecskemetite.hu

Az NB I terminátorai nem tudják, mi az a csere vagy pihenő: Ők játszották a legtöbbet az idényben - TOP 10

Két mezőnyjátékos van az OTP Bank Ligában, akik egyetlen percet sem hiányoztak a 2023/2024-es szezonban. Pedig inkább a kapusok szokták bírni a strapát.
Csakfoci.hu 2024. május 21., kedd 10:27
Szerző: Csakfoci.hu 2024. május 21., kedd 10:27

Az NB I-es Kecskemét hivatalos Instagram-oldalán hívta fel a figyelmet Belényesi Csaba nem mindennapi teljesítményére: a KTE 30 éves védője szó szerint végigjátszotta a szezont, hiszen egyetlen másodpercet sem hagyott ki az idényben, 39 mérkőzésen 3540 tiszta játékpercet töltött a pályán, amiben nincsenek benne a hosszabbítások.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

kecskemetite (@kecskemetite) által megosztott bejegyzés

A klubja által "elnyűhetetlennek" nevezett bekk számai ugyan nem egyedülállóak az élvonalbeli mezőnyben, de tény, hogy inkább a kapusoknál jellemző az, hogy egyáltalán nem hagynak ki meccseket egy-egy bajnoki szezonban.

Ebben az NB I-es évadban viszont Belényesi mellett egy másik mezőnyjátékos, a Puskás Akadémia cseh válogatott védője, Patrizio Stronati volt a másik "sztahanovista", a rutinos futballista szintén nem hiányzott egy percet sem a Transfermarkt kimutatása szerint.

A két, egyaránt 33 meccset lejátszó hátvéd mellett nem volt még egy játékos az idényben, aki valamennyi bajnokin végig a pályán lett volna. A legközelebb ehhez Bognár István (MTK), Dzsudzsák Balázs (DVSC), Stefan Drazic (Mezőkövesd), Jakub Plsek (Puskás Akadémia), Katona Mátyás (Fehérvár) állt, akik szintén minden meccsen pályára léptek a szezonban, de nem a maximum időt töltötték ott.

Közülük viszont egyedül Bognár tudott bekerülni a játékperceket illetően a TOP 10-be, ahol a paksi Kinyik Ákos a harmadik, mögötte pedig még két MTK-kulcsember (Kata Mihály és Hej Viktor), illetve egy kecskeméti (Varga Bence) és egy paksi (Papp Kristóf) alapjátékos is befért a legstrapabíróbb NB I-es futballisták közé. Az élmezőnyt két kapus, Demjén Patrik (MTK) és Tóth Balázs (Fehérvár) zárja, mindketten 30-30 találkozón védtek 2700 percet.

A kapusok szoktak tarolni

Belényesi és Stronati kihagyás nélküli teljesítménye az elmúlt éveket tekintve is megsüvegelendő, hiszen legutóbb a 2020/2021-es szezonban fordult elő, hogy egy NB I-es játékos egyetlen percet se hiányozzon, és akkor egy kapusnak, Tomás Tujvelnek (Honvéd) jött ez csak össze.

Előtte egy idénnyel Demjén Patrik (akkor még ZTE) "nullázott" - a hálóőr egyébként évről évre az élmezőny tagja -, még egy évvel korábban Gróf Dávid (a Honvéd akkori kapusa) volt lecserélhetetlen, akárcsak a 2017/2018-as idényben, amikor Gróf mellett egy mezőnyjátékosnak, a szintén kispesti Eke Uzomának jött össze az, hogy egy percet se hagyjon ki az idényben.

Holendernél totálisan elszakadt a cérna: Lefizetést mutogatott a bírónak, gúnyosan tapsolt és káromkodott is - fotó, videó
A 16-szoros magyar válogatott támadó nem bírt uralkodni az érzésein, mindent megtett azért a lefújás után, hogy kiállítsák.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.