BL-selejtező: Megvan a Fradi párharcának bírója, egyszer már nagyon kiakadtak rá a zöld-fehérek - videó

A szlovén Matej Jug nem adott meg egy 11-est az FTC-nek a Ludogorec elleni, az EL-csoportból való továbbjutás szempontjából sorsdöntő találkozón 2019-ben.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 1., csütörtök 13:47
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 1., csütörtök 13:47

Hivatalossá vált, mikor játszik a Fradi a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében: a zöld-fehérek augusztus 6-án, kedden 19.15-től játsszák a Midtjylland elleni odavágót idegenben, míg a hazai visszavágót egy héttel később, szintén kedden 20.00-tól rendezik a Groupama Arénában.

A játékvezető a szlovén Matej Jug lesz, aki az elmúlt években több magyar érdekeltségű találkozót is vezetett. Ilyen volt a magyar-ciprusi barátságos meccs, amelyet Schäfer András góljával nyertünk 1-0-ra, a Fehérvár-Reims EL-selejtező, ahol 11-esek után jutott tovább a Vidi, a magyar-walesi Eb-selejtező, ezt Pátkai Máté találata döntötte el vagy a Malmö-Vidi (1-1) EL-selejtező, a párharcot a fehérváriak nyerték az idegenben lőtt góljuknak köszönhetően. Az elmúlt évekből egy magyar-ausztráliai (1-2) barátságos találkozó volt a mieink szempontjából negatív összecsapás.

A Fradinál mégsem emlékezhetnek rá szívesen, ugyanis ő fújta a 2019 decemberi, Ludogorec-FTC EL-csoportkörös találkozót is, ahol a csoportból való továbbjutásért harcolt a Fradi. A mérkőzés 21. percében Tokmac ívelt jobból Isaelhez, akinek lövése Cicinho kezéről vágódott szögletre. A visszajátszások alapján egyértelműen büntetőt ért a szituáció, Matej Jug játékvezető sípja azonban néma maradt.

Ez egyértelmű tizenegyes volt. A játékvezetővel és a negyedik bíróval is beszéltem meccs közben és utána is, az UEFA delegálttal is a szállodában, és mindenki egyértelműen belátta, hogy ez egy nagyon nagy hiba volt - mondta az esetről később Hajnal Tamás sportigazgató.

Az ominózus eset 1.42-nél

Pető odaszúrt a Fehérvár továbbjutása után: "Ha nekünk is lenne 40 futballistánk, mint más csapatnak, akkor nem lenne gond"
A Fehérvár vezetőedzője szerint fiatal labdarúgója keresztszalag-szakadást szenvedett.
PL-csapattól igazoltak
Az ír korosztályos válogatott, 21 éves balhátvéd, Valentino Adedokun a Premier Leauge-ben szereplő Brentford FC kölcsönjátékosaként Diósgyőrben játszik ebben az idényben.
MTK Budapest
Remek üzletet kötöttek Miovskival
Polyák Balázs, az MTK klubmenedzsere elismerte, Cristiano Ronaldo csapata tízmillió dollárt fizetett volna Vancsáért, akiért egy PL-csapat is bejelentkezett. Kata iránt Hollandiából és az USA-ból érdeklődtek.
Nagy Zsolt az átigazolási terveiről
Nagy a jövőjéről elmondta, voltak hazai klubok, amelyek érdeklődtek iránta, de nem váltana a magyar élvonalon belül. Az öt legerősebb bajnokság közül bármelyikben megméretné magát.