Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Blagojevic után, Máté előtt: A Loki Dzsudzsák vezérletével, hátrányból fordítva verte a Zetét - videó

A ZTE Dénes találatával hamar előnybe került, de Dzsudzsák góljával és két gólpasszával a DVSC győzött.
Budai László 2024. augusztus 31., szombat 19:43
Szerző: Budai László 2024. augusztus 31., szombat 19:43

A DVSC Dombi Tibor megbízott vezetőedzővel vágott neki a hazai, ZTE elleni bajnokinak, miután a hét elején Srdjan Blagojevictől megvált a klub. A hajdúságiakat Máté Csaba irányítja a jövőben, aki ott is volt ma a stadionban, egyelőre most még azonban csak megfigyelőként.

Gyors góllal kezdődött a találkozó, a ZTE bal oldali szögletkombinációjának a részeként érkezett beadás középre Medgyestől, a labdát Szendrei fejelte tovább, Dénes pedig közelről a léc alá lőtt (0-1).

Nem sokkal később ismét a Zete 19 éves tehetséges játékosa próbálkozott, hatméteres fejese azonban egy kevéssel a bal alsó mellé ment.

A Loki ugyan egyre többet és többet támadott ezt követően, és oda is ért a zalaiak tizenhatosára, de komoly lehetősége sokáig nem akadt. Aztán a félidő vége felé előbb Batik fejelt hét méterről a bal sarok felé egy Dzsudzsák-szögletet, majd Szécsi tüzelt kiválóan a 16-os bal csücskétől a bal felső felé - Gundel-Takács mindkét esetben nagyot védett.

A második félidő is azzal kezdődött, hogy Dénes bevette a debreceni kaput, de a Zete-támadó egy kicsivel előrébb helyezkedett, mint lehetett volna, így les miatt nem adták meg a találatot. Az ellentámadásból Lagator lőtt jó 25-ről óriási erővel kapura, a bal oldali kapufa mentette meg a vendégeket az egyenlítéstől.

Szintén nem telt el sok idő, amikor Safronov birkózta le a 16-os jobb oldalánál Bárányot, Rúsz Márton játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Dzsudzsák a bal felsőbe bombázta, ezzel egyenlített a Loki (1-1).

Hamar közel járt a Loki az újabb találathoz is: Bárány készített vissza szépen Szűcsnek, ő nyolc méterről lőtt, de egy kevéssel célt tévesztett.

A 65. percben már meglett a második hazai gól: Dzsudzsák parádés labdáját Ferenczi vette át tökéletesen, majd közelről a léc alá bombázott (2-1).

A Zete a 89. percben egyenlíthetett volna, Németh lőhetett 10 méterről, de csúnyán mellé tüzelt. Vendéggól helyett azonban hazai jött: egy szöglet utáni kontrával és Dzsudzsák labdájával Domingues futott el, betört a 16-oson belülre, kicselezte Kisst, majd kilőtte a bal alsót (3-1).

A DVSC tehát hátrányból fordítva nyert meccset az ideiglenesen irányító Dombi Tiborral, és a válogatott szünetben már készülhet a Máté-korszakra.

NB I, 6. forduló

DVSC-ZTE 3-1 (Dzsudzsák 54. - 11-esből, Ferenczi 65., Domingues 96., ill. Dénes 5.)

DVSC: Megyeri - Stojkovic, Batik, Lagator, Ferenczi - Szécsi (Domingues, 86.), Szuhodovszki (Shaghoyan, 90.), Szűcs T. (Braga, 90.), Pellumbi - Dzsudzsák - Bárány (Silue, 81.).

ZTE: Gundel-Takács - Szendrei, Safronov (Evangelou, 59.), Várkonyi, Medgyes, Mim - Bakti (Németh, 59.), Sankovic, Kiss B. - Sajbán (Spoljaric, 81.), Dénes (Nyíri, 72.).

Megerősítve: A Fradi külföldről hozott haza magyar védőt - bejelentés
Hivatalossá vált, amit a Csakfoci a hét elején elsőként jelzett előre: Szalai Gábor a Lausanne-tól a zöld-fehérekhez szerződött.