Fotó: paksifc.hu

Bognár: "Azt terveztük, hogy elcsaljuk az első félidőt"; Stankovic: "Volt néhány olyan üresjárat, amikor rossz döntést hoztunk" - így látták az edzők

Az NB I 8. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így látták az összecsapásokat a szakvezetők.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 30., szombat 22:16
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 30., szombat 22:16

Paks-Mezőkövesd 2-1

Bővebben itt!

Bognár György (Paks):

Az igazság az, hogy a tervünk az volt, hogy elcsaljuk az első félidőt. A regeneráció nem sikerülhetett úgy, ahogy az ellenfélnek.

- Félő volt, hogy a mérkőzés vége felé frissebbek lesznek, ezért próbáltunk két félidőben gondolkozni. Szerintem az első félidő is jól működött, helyzeteink voltak, kapufáig is eljutottunk, nem játszottunk rosszul, de egy buta hiba miatt az ellenfél vezetést szerzett. A második félidőben mindent egy lapra tettünk fel, mert nem volt más választásunk, és a tervünk is ez volt egyébként. Azt gondoltuk, hogy a röviden megcsúsztatott labdák után tudunk gólt szerezni, mert a magasan beívelt labdákat a magas védőik kifejelik a védőik.  Nagyjából bejött a tervünk, gratulálok a srácoknak, mert ma nem a lábunk, hanem a szívünk vitt előre. Csapatjátékban megint erősek voltunk - most 1-1 hiba néha benne van -, de azt is hozzá kell tennem, hogy Szappanos megint két zseniális védéssel segített minket. (M4 Sport)

Kuttor Attila (Mezőkövesd): - Azt gondolom, hogy egy harcos mérkőzést játszottunk, ahol egy döntetlent megérdemeltünk volna. Azért dühös vagyok, mert saját magunkat vertük meg azáltal, hogy olyan szituációkba hoztunk saját magunkat, amibe nem kellett volna. Nem arról volt szó, hogy az ellenfél valami megoldhatatlan feladat elé állított minket. Két elkerülhető gólt kaptunk, ezért vagyok dühös. (M4 Sport)

MTK Budapest-Ferencváros 1-6

Horváth Dávid (MTK): - Elég sok minden nem működött, nyilván ezt próbáljuk majd a jövőben javítani. A hibákat eddig jó arányban javítottuk ki mérkőzésről-mérkőzésre, a legfontosabb az volt, hogy nem tudtuk kompenzálni azt a fölényt, ami a Ferencváros javára megvolt. A pálya egyik részében sem tudtunk olyan teljesítményt nyújtani, hogy egyenrangú ellenfelei legyünk az FTC-nek. Nagy energiát fektettünk abba, hogy eljussunk az ellenfél támadózónájába, de ez nem sikerült mindig olyan hatékonysággal, mint szerettük volna. A kapott góloknál nagyot hibáztunk, illetve 3-1-nél azt láttam, hogy elhagytuk magunkat, ami nyilván semmilyen körülmények között nem fordulhat elő. Kikapni mindig rossz, de volt már rá példa ebben a szezonban, hogy egy csapat nagyarányú vereséget szenvedett a Ferencvárostól, majd utána győzelmi szériába kezdett, nekünk is ez a célunk. (M4 Sport)

Dejan Stankovic (FTC): - Aki játszik, az hibát is vét, de ezért vagyunk igazán jó csapat, mert csapatként tudjuk kijavítani ezeket a hibákat, és ilyenkor az az akarat is nagyon fontos, hogy 1-0-ról tudjunk fordítani. A rendezettségre jobban kell figyelnünk, volt néhány olyan üresjárat, amikor rossz döntést hoztunk, rossz passzt adtunk, erre figyelnünk kell. Nagy gratuláció jár a csapatnak, a szakmai stábnak, a klubnak és a szurkolóknak egyaránt, hiszen lépésről-lépésre haladunk az úton, ami nagyon hosszú, de ez a mi utunk. Számomra nagyon fontos, hogy amit előző nap megbeszélünk, azt viszont lássam a pályán. Nagyon erős csapatunk van, erős karakterekkel, hatalmas akarattal, ez a legfontosabb. (M4 Sport)

Debrecen-Újpest 1-2

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Nagyon nehéz pillanat ez számunkra, túlcsordulnak az érzelmek. 3 napja meccsünk volt, 77 percet játszottunk emberhátrányban, de a srácok mindent beleadva harcoltak. Sajnos nem járt érte jutalom. Szomorú vagyok a játékosok miatt, megszereztük a vezetést, de talán túl fáradtak voltunk, így nem tudtuk megtartani az előnyt. Ennél többet most nem tudok mondani. (dvsc.hu)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Fontos győzelmet arattunk, soha nem könnyű Debrecenben játszani, még emberelőnyben sem. Gratulálok a játékosaimnak, de gratulálok a Debrecennek is a küzdőszellemért és a jó mérkőzésért. (dvsc.hu)

Ezért nem lett edző a Fradinál Radenkovic
Radenkovic korábban tagja volt Stankovic stábjának a Zvezdánál, így akár az FTC-hez is követhette volna korábbi főnökét: "Elmondtam neki, hogy vezetőedzőként szeretném folytatni."
Fontos bejelentés a gólerős játékosról
A Szpari 2027 nyaráig meghosszabbította a remek formában játszó Kovácsréti Márk szerződését.
DAC
Már nem Skrtel a sportigazgató
Szeptember közepén érkezett, valamivel több mint egy hónap után távozott a DAC sportigazgatói pozíciójából a korábbi klasszis védő, Martin Skrtel.