Fotó: paksifc.hu

Bognár György a Lokit védte: "A Debrecenben sokkal több képesség és futball van", Radenkovic: "Az eredmény kicsit pánikszerű lett" - edzői értékelések

Így látták az NB I-es vezetőedzők a szombati bajnokikat, azaz a DVSC-Paks, a DVTK-MTK és az Újpest-Szpari találkozót.
Budai László 2024. október 19., szombat 22:25
Szerző: Budai László 2024. október 19., szombat 22:25

DVSC-Paksi FC 0-5

Beszámoló itt.

Máté Csaba értékelését az alábbi cikkünkben olvashatod el.

Máté Csaba az esetleges leváltásáról: "Engem bocsátottak már úgy el, hogy tíz meccsből kilencet nyertem, úgyhogy..."
A DVSC vezetőedzője nem nagyon gondolkodik azon, hogy veszélyben-e a munkája, csak segíteni akar a Debrecennek.

Bognár György: - A Debrecenben sokkal több képesség és futball van, mint ami ma kijött. Van ilyen nap, mikor valakinek semmi nem sikerül, a másiknak pedig minden. Az első perctől kezdve működött a csapatjáték, talán a középpálya volt a döntő, ahol nagy fölényt tudtunk kialakítani. Védekezésben és támadásban is kiharcoltuk a magunkét. Ez az eredmény nem tükrözi a két csapat közti különbséget. Mindig a csapatjáték dominál nálunk, és ez ma is így volt, egységesek voltunk elöl és hátul is. (paksifc.hu)

DVTK-MTK 0-2

Vladimir Radenković (DVTK): - Gratulálok a kollégámnak, mert jól felkészítette a csapatát, és különösen arra, hogy hogyan játsszanak a DVTK ellen. Az első félidőben a saját szögletünk után kaptunk gólt, és korán megkaptuk a másodikat is. Ennek következtében érzelmi nyomás alatt játszottunk, mert meg akartuk mutatni a szurkolóinknak, hogy mire vagyunk képesek, illetve a nyíregyházi győzelmet követően újabb ajándékot akartunk nekik adni.

Az eredmény kicsit pánikszerű játék lett, kicsúszott az irányítás a kezünkből. A cserék után jobban néztünk ki, de nem eléggé ahhoz, hogy pozitív eredmény érjünk el.

(dvtk.eu)

Horváth Dávid (MTK): - Az előző két győzelemből erőt merítettünk, így a kellő önbizalom megvolt. Örülök a korai gólnak, de játékban a 15-20. percben érkeztünk meg. Akkor jött az a fajta meccskép, hogy át tudtuk játszani a védelmi vonalat, megtaláltuk a szervező játékosokat, utána jól kontrolláltuk a meccset, szépen fociztunk. Ami miatt hiányérzetünk lehet, hogy a végén a veszélyes kontrákból többet lehetett volna kihozni. Volt ma is, hogy túlhúztuk, túlpasszoltuk az egyes szituációkat, örülök, hogy kétszer jó pillanatban lövést választottak a játékosok, mert két csodálatos gól lett belőle. Jó úton haladunk afelé, amit szeretnénk, azaz az állandóságot, hogy évről évre erősebbek legyünk. (M4 Sport nyomán)

Újpest-Nyíregyháza 1-0

Tímár Krisztián (Nyíregyháza): - Büszke vagyok a játékosaimra, mert nem könnyű itt játszani, és sokáig jól helytálltunk. Icipici szerencse kellett volna az ikszhez, sőt, akár több is benne lehetett volna a meccsben, ha vezetést szerzünk. A végén a kapufáról pont az ellenfélhez került a labda, egy kis koncentráció és rutin kellett volna, hogy az utolsó pillanatban ne indítsunk például. De újoncok vagyunk, tapasztaljuk ezt is. Még nincs vége az első körnek, és már szépen gyűjtögettük a pontokat, ott vagyunk a középmezőnyben. Van egy kis hiányérzetem is, mert az ilyen meccseken is lehetne pontokat szerezni. De jó úton járunk. A melót belerakták a fiúk, gratulálok az Újpestnek, de az iksz igazságosabb lett volna. (M4 Sport nyomán)

Bartosz Grzelak (Újpest): - Ha már 1-0-ra kellett győzzünk, akkor így győzzünk 1-0-ra. Az utolsó 10 percben nagy volt a feszültség, de az utolsó 30 percben lendületesen játszottunk. Az ellenfél jól szervezetten védekezett, azonban a játékosaim beleadtak mindent, és megérdemelten találtunk be a legvégén. Dicséret jár az ellenfélnek is, mert ha ilyen szervezettek lesznek, biztos sok pontot gyűjtenek majd. (M4 Sport nyomán)

Dzsudzsák kikelt magából, miközben csapattársa interjút adott: "Nem a tévé az első, hanem a klub!" - a szurkolók levetették a mezt a játékosokkal
A Loki-szurkolók levetették a mezt a debreceni játékosokkal a Paks ellen elszenvedett 0-5 után, míg Dzsudzsák Balázs leteremtette az M4-nek nyilatkozó Megyerit.