Fotó: MTI/Illyés Tibor

Bosszantó Eb-teszt: A magyar válogatott saját szögletéből veszítette el a veretlenségét - videó

Hiába játszott veszélyesebben, végül 2-1-re kikapott Dublinban, Írország ellen a hamarosan kezdődő Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott, amely 2022 szeptembere után szenvedett ismét vereséget.
Csakfoci.hu 2024. június 4., kedd 22:36
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 4., kedd 22:36

Veszélyesebben kezdett ellenfelénél Marco Rossi csapata Dublinban és már a 3. percben helyzetbe kerül, ekkor Sallai átadása után Nego lőtt volna a léc alá, de a Liverpool kapusa, Kelleher magabiztosan védett.

A 11. percben Kerkez is tesztelte a hazaiak hálóőrét, aki a fiatal balbekk távoli lövését szedte ki a bal alsóból. Szinte egy percre rá, Varga labdaszerzését követően megint Nego szerezhetett volna vezetést a mieiknek, de 13 méterről a bal felső sarok mellé lőtt.

Az első negyedóra végén Gulácsinak kellett öklözve mentenie egy beadásnál, de összességében a miénk volt a dublini meccs első félórája, amit Schäfer, majd Kerkez veszélyes kísérlete is jelzett (a több mint 60 százalékos labdabirtoklási arányunk mellett) - utóbbinál megint Kellehernek kellett védenie.

A 36. percben aztán, szinte a semmiből szerzett vezetést Írország: Smallbone jobb oldali beadását a Celtic csatára, Idah úgy fejelte a kapuba közvetlen közelről, hogy Orbán és Gulácsi is lemaradt róla (1-0).

A hidegzuhany hatott, alig pár percig vezetett a házigazda. A 41. percben egy, Szoboszlaitól érkező felperdülő labdát Orbán csúszatott meg az ötös bal sarkánál, a hosszún érkező Lang pedig a kapuba pofozta azt - a hazaiak lest láttak, de tévedtek (1-1).

A szünet után is az azért jól látható módon technikásabb játékosokból álló magyar válogatott irányított. Szoboszlai igen aktív volt, szinte minden akciónk vagy pontrúgásunk a csapatkapitányon keresztül ment, és veszélyesebb szituációk is kialakultak a megmozdulásaiból.

Az 56. percben épp a Pool középpályása passzolt Sallaihoz, a támadó pedig 17-ről tüzelt is, de Kelleher megint odaért. Nem sokkal később Schäfer is tesztelte a portás képességeit, de megint a liverpooli hálór örülhetett.

A játékrész közepén Szoboszlai találta el a labdával a hazaiak csapatkapitányát, Parrottot, aki egy szabadrúgás elvégzését akadályozta, a két játékos össze is szólalkozott, majd a mieink vezére és a társa segítéségére igen vehemesen érkező Coleman (Everton) kapott sárgát.

A hajrában is inkább nekünk állt a meccs, de megint jött az írek gólja, méghozzá a legrosszabbkor, és nem akármilyen körülmények között...a 92. percben, egy sajnos pocsék magyar szöglet után kontráztak le minket a hazaiak, Styles nem tudott menteni, így Parrott tört végül egyedül kapura, és hiába ért bele Dibusz a 14 méteres lövésébe, a labda végül a hálóban landolt (2-1).

Ezzel a furcsa góllal kapott ki a magyar válogatott Írországban, és ezzel véget ért a 14 meccs óta tartó veretlenségi sorozata. Javítása lehetőség és egyben Eb-főpróba szombaton, Debrecenben, Izrael ellen.

Európa-bajnoki felkészülési mérkőzés:

Írország - Magyarország 2-1 (Idah 36., Parrott 92., ill. Lang 41.

Írország: Kelleher - Coleman, Duffy (Scales, 46.), O'Shea - Doherty (O'Brien, 46.), Cullen (Knight, 79.), Smallbone, Brady (O'Dowda, 62.) - Azaz (Parrott, 62.), Idah (Obafemi, 71.), Szmodics

Magyarország: Gulácsi (Dibusz, 46.) - Lang (Balogh, 73.), Orbán, Dárdai - Nego (Botka, 46.), Schäfer (Styles, 71.), Nagy Á., Kerkez (Nagy Zs., 71.) - Sallai, Szoboszlai - Varga B. (Kleinheisler, 61.)

Rossi a kellemetlen ír botlás után: "Senki nem hal bele a vereségbe, de a döntetlennek sem örülhetnénk" - értékelés
Marco Rossi szerint megengedhetetlen, ahogyan engedtük az íreknek megszerezni a győztes góljukat, de benne van a fociban a vereség is.
Komárominak magyar kérője is volt
A Puskás Akadémiától a Mariborhoz klubrekordot jelentő összegért szerződő Komáromi Györgynek "volt egy rendkívüli ajánlata" itthonról, de a PAFC nem akarta erősíteni egyik riválisát. (Nemzeti Sport)
Dragan Vukmir
Vukmir újra kispadot kapott
Dragan Vukmir vette át a szerb másodosztályú Radnički Sremska Mitrovica vezetőedzői posztját.
Sallai Roland
Sallai Roland klubot váltott, a magyar válogatott támadó a Galatasaray együtteséhez igazolt a Freiburgtól.