Fotó: RB Leipzig

Bundesliga: Szalai már vesztes csapata keretében sem volt ott, Dárdai Bence debütált, Gulácsiék rangadót nyertek

A Frankfurt, a Wolfsburg, a Leipzig és a Mönchenglabdach tudta begyűjteni a három pontot szombaton.
Budai László 2024. augusztus 31., szombat 20:39
Szerző: Budai László 2024. augusztus 31., szombat 20:39

Bár a szezon első két találkozójára egyaránt nevezték (igaz, egyiken sem játszott) Szalai Attilát, a magyar válogatott védő szombaton nem volt a Frankfurt elleni bajnokira utazó Hoffenheim keretének a tagja. Arról nem adott tájékoztatást a klub, hogy miért nem, de árulkodó, hogy a szintén hiányzó Florian Grillitsch esetében a klub X-oldala kiemelte a kezdőcsapatos posztnál, hogy ő sérülés miatt nem játszhat.

Az összecsapást az Eintracht nyerte Ekitike, Larsson és Marmoush góljával 3-1-re. Lisztes Krisztiánt szintén nem nevezték, a 19 éves magyar támadó a Frankfurt második csapatában játszott szombaton, erről itt olvashatsz bővebben.

Dárdai Bence bemutatkozott a Wolfsburgban, amely idegenben verte 2-0-ra a Kielt - a fiatal játékos a 80. percben állt be.

A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig bár már kétgólos hátrányban is volt, Kampl találatával és Openda duplájával fordított, és 3-2-re nyert a Bayer Leverkusen otthonában. Willi Orbán eltiltás miatt nem játszhatott. A Lipcse ezzel megszakította a Bayer 35 meccses bajnoki veretlenségi szériáját.

Pályára lépett még szombaton a Dortmund is, amely 0-0-s döntetlent játszott a Werder Bremen otthonában. A Stuttgart hiába került 15 perc alatt kétgólos előnybe, a Mainznak sikerült feljönnie 2-2-re, majd bár a hazaiak a 88. percben is vezetést szereztek egy Rieder-találattal, a vendégek megmentettek egy pontot Leitschnek köszönhetően (3-3).

A Mönchenglabdach a Bochumot verte idegenben 2-0-ra.

Légiósok: Lisztesnek kis híján összejött a gól, végül vereséggel debütált Németországban
Lisztes Krisztián a Frankfurt negyedosztályú csapatában lépett pályára bajnoki mérkőzésen, kezdőként 64 perc jutott neki, míg Fenyő Noah 81 percet játszott.