Döbbenetes mélyponton a Honvéd: Otthon kapott ki az NB II kiesőjelöltje

A Budapest Honvéd zsinórban negyedik meccsét is elveszítette a másodosztályban, így maradt a 15., utolsó előtti pozícióban.
Csakfoci.hu 2024. október 21., hétfő 21:59
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 21., hétfő 21:59

A kispestiek a kiesőzónából akartak elkerülni a hétfői, Szentlőrinc elleni bajnokin, ám az első félidőben csak egyszer, a 39 percben találták el a kaput. Eközben a vendégek több veszélyes helyzetet is kialakítottak, elsősorban a Paksról kölcsönvett Nagy Richárd szabadrúgásai révén. Vingler már a 7. percben vezetést szerezhetett volna egy jól érkező Nagy-beadás után, ám a kapu fölé fejelt.

A 35. percben Nagy Richárd majd 30 méterről végezhetett el szabadrúgást, ám a léc alá tartó löketét Dúzs nagy bravúrral szögletre ütötte. A sarokrúgás után Szekszárdi csúsztatott, de megint védett a Honvéd kapusa. A másik oldalon a legaktívabb kispesti, Lőrinczy villant kétszer is, a szünet előtt nem sokkal ő dolgoztatta meg először, 18 méterről a Szentlőrinc hálóőrét, Gyurjánt.

Az 57. percben Hangya próbálkozott 10 méterről, de nem volt elég erő a lövésében, a másik kapunál pedig Hajdu durrantott 19-ről a jobb kapufa mellé. A 72. percben a csereként beállt Honvéd-csatár, Simon Bence tévesztett célt, válaszul Nagy Richárd lövését védte Dúzs.

A 81. percben pedig eldőlt a meccs: Nagy Richárd ívelt be egy szabadrúgást, a padról beszállt Keresztes Bence pedig az ötösről, kapunak háttal állva csúsztatott a hálóba, megnyerve a meccset a Szentlőrincnek (0-1).

A lefújás után szólt a "k...gyenge" a Honvéd-táborból, a Waltner Róbert vezette vendégek pedig felléptek a második helyre a tabellán.