Fotó: honvedfc.hu

Dráma az NB II nyitányán: Hatgólos meccsen mentett pontot a Honvéd a 96. percben - videó

Kétszer is vezetett a Honvéd Budafokon, mégis a kispestieknek kellett kapaszkodniuk a végén, és Kerezsinek össze is jött az egyenlítés a 96. percben.
Nyikes Zoltán 2024. július 28., vasárnap 19:28
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. július 28., vasárnap 19:28

A Budafoki MTE-Budapest Honvéd találkozó nyitotta meg az NB II 2024/25-ös kiírását. A kevés lehetőséget hozó első játékrészben egyetlen gól esett, a 36. percben Pauljevic a jobb oldalról emelte be a labdát a 16-oson belülre, ahol Holman egy labdaátvétellel becsapta Szabó Bencét és hét méterről a rövid, bal felső sarokba bombázott.

A szünet után két perc sem telt el, amikor sikerült egyenlítenie a hazai csapatnak, ekkor a szöglet utáni röviden kifejelt labdát Rétyi rúgta vissza a kapu elé, ahol Oláh Bálint kapásból, öt méterről a jobb alsóba lőtt. A 66. percben újra a Honvédnál volt az előny: Medgyes balról érkező beadását Auerbach paskolta ki, de éppen Kereszteshez, aki hét méterről lőtt, a játékszer pedig Kalmáron megpattanva a hálóban kötött ki. De csak négy percig örülhettek a kispestiek, ezt követően ugyanis Merényi csapott le egy labdára a kispesti 16-oson belül és nyolc méterről a bal alsóba helyezett.

Sőt, a fordítás is összejött a budafokiaknak, akik egy gyors kontrát vezettek a 86. percben, ennek a végén Vasvári hatalmas gólt akasztott a jobb felsőbe. A 95. percben újabb kontra után szerezhetett volna gólt a Budafok, de Rétyi nagy helyzetben a jobb alsó mellé lőtt. Ez pedig megbosszulta magát, a 96. percben ugyanis egy kipattanót Kerezsi közelről a léc alá bombázott, így egy pontot megmentett a Honvédnak.

NB II, 1. forduló

Budafoki MTE–Budapest Honvéd 3-3 (Oláh B. 47., Merényi 70., Vasvári 86., ill Holman 36., Keresztes 66., Kerezsi 96.)

Nagy csapás a Vasasnak a rangadó előtt: Hetekre kidőlt a csapatkapitány
Részleges combhajlító-izomszakadást szenvedett a Vasas középpályása, Berecz Zsombor.
PL-csapattól igazoltak
Az ír korosztályos válogatott, 21 éves balhátvéd, Valentino Adedokun a Premier Leauge-ben szereplő Brentford FC kölcsönjátékosaként Diósgyőrben játszik ebben az idényben.
MTK Budapest
Remek üzletet kötöttek Miovskival
Polyák Balázs, az MTK klubmenedzsere elismerte, Cristiano Ronaldo csapata tízmillió dollárt fizetett volna Vancsáért, akiért egy PL-csapat is bejelentkezett. Kata iránt Hollandiából és az USA-ból érdeklődtek.
Nagy Zsolt az átigazolási terveiről
Nagy a jövőjéről elmondta, voltak hazai klubok, amelyek érdeklődtek iránta, de nem váltana a magyar élvonalon belül. Az öt legerősebb bajnokság közül bármelyikben megméretné magát.