Fotó: MTI

Eb 2024: Ezeknek a csapatoknak kell szurkolnunk a magyar válogatotton kívül - így juthatunk tovább

A két vereség és a mínusz négyes gólkülönbségünk után úgy tűnt, szinte kilátástalan a helyzetünk a továbbjutást illetően. A csoportkör második fordulójának zárását követően azonban jobb a helyzet, mint azt előzetesen gondoltuk. Mutatjuk, mi kell a mieink továbbjutásához.
Csakfoci.hu 2024. június 23., vasárnap 9:02
Fotó: MTI
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 23., vasárnap 9:02

Az első és legfontosabb az, hogy vasárnap este legyőzzük Skóciát. Ha ez nem sikerül, akkor minden további számolgatás hiábavaló. Ha viszont nyerünk, a csoportunk harmadik helyén végzünk és reális esélyünk marad a nyolcaddöntős szereplésre. Ehhez az kell, hogy a hat csoportharmadikból legalább kettőt megelőzzük. Ez a jelenlegi állás szerint nem lehetetlen.

A B csoportban ugyanis a záró kör előtt Horvátország valamint Albánia is egy-egy ponttal áll, és ha nem nyernek az utolsó fordulóban, biztosan kevesebb, mint három ponttal zárják a csoportkört. Erre reális esély mutatkozik, hiszen Modricék az olaszokkal, míg az albánok a bombaformában lévő spanyolokkal játszanak az utolsó játéknapon.

A C csoportban is számunkra kedvezően alakultak eddig az eredmények, hiszen Dániának és Szlovéniának 2-2 pontja van, míg Szerbiának egy. Itt is egyszerű a képlet, ha Szlovénia nem szerez pontot Anglia ellen, akkor biztosan nálunk rosszabb mérleggel zár a csoport harmadikja, függetlenül attól, hogy a szerb-dán hogyan végződik.

Az F csoportban szintén minden a "terv szerint halad".  Ha az eddig egy pontos Grúzia nem veri meg Portugáliát, míg a szintén egy pontos Csehország az egy győzelemmel álló Törökországot, akkor itt is rosszabbul szerepel majd  harmadik helyezett, mint a magyar válogatott.

A többi csoportban biztosan lesz legalább három pontja a harmadik helyezettnek és közülük egyelőre senkinek nem olyan rossz a gólkülönbsége, mint a miénk.

Újra hangsúlyozzuk azonban, ezeknek a számolgatásoknak akkor lesz értelme, ha ma este bármilyen gólkülönbséggel legyőzzük Skóciát.

A csakfoci.hu Suzukival jut el a magyar válogatott Eb-meccseire: auto.suzuki.hu

Tatabánya
Új igazolás
A Honvédtól távozó U21-es válogatott középpályás, Eördögh András az újonc Tatabányához igazolt.
Újpest/BVSC
Négy játékos is kiszemelt
A Csakfoci úgy értesült, hogy több játékos kölcsönadásáról tárgyal egymással az Újpest és a BVSC: Mucsányi Márk, Mucsányi Miron, Kovács Dominik és Kaczvinszki Dominik is a zuglóiaknál köthet ki.
ZTE/Lendva
Szalay Szabolcs
A ZTE testvércsapata, a szlovén élvonalbeli Lendva bejelentette, hogy kölcsönvette az NB I-es együttestől a 22 éves Szalay Szabolcsot. A támadó az előző idényt a Vasasnál töltötte.