Fotó: MTI/Illyés Tibor

Eb 2024: Magyarország-Skócia 1-0 - végeredmény

A vasárnapi, sorsdöntő magyar-skót Eb-csoportmérkőzés eredményének alakulása és a legfontosabb események Stuttgartban.
Csakfoci.hu 2024. június 23., vasárnap 20:53
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 23., vasárnap 20:53

101. perc (1-0): GÓÓÓL! Ott van!!!! Egy remek kontra végén tette ki Csoboth jobbra a labdát Sallainak, aki az alapvonalig vitte azt, majd visszapasszolt, Csoboth pedig 11 méterről kilőtte a jobb alsót! Ezzel győztünk, van még remény a továbbjutásra!

Eb 2024: Elképesztő dráma - a 100. percben lőttük a győztes gólt Skócia ellen és még továbbjuthatunk
Az A csoport harmadik fordulójában a magyar válogatott 0-0-s félidő után egy végletekig kiélezett mérkőzésen 1-0-ra legyőzte Skóciát és ezzel életben tartotta továbbjutási esélyeit.

98. perc (0-0): Skócia eltalálta a kaput...Gulácsi védett nagyot Hanley lövésénél.

93. perc (0-0): KAPUFA! Csoboth lépett ki ziccerben, majd lőtt is, de a jobb oldali kapufát találta el!

91. perc (0-0): Mi maradt ki! Szoboszlai éles szögből lőtt, Gunn védett, de jobb lett volna talán Nagy Zsolthoz passzolni...

90. perc (0-0): 10 perc a ráadás.

89. perc (0-0): Nagy csata zajlik a pályán, és a magyar válogatott most a veszélyesebb. Schäfer lövését védte Gunn.

74. perc (0-0): Vargát percekig ápolták, majd vastaps közepette vitték le takarásban, hordágyon. Reméljük, jól van a csatár. A hírek szerint már magánál volt, amikor levitték.

69. perc (0-0): Egy komoly ütközés után Varga Barna maradt lent a földön, a többiek azonnal intettek, hogy ovosi segítségre van szükség.

Ijesztő és idegőrlő jelenet a magyar-skóton: Varga Barnához azonnal orvost hívtak egy durva ütközés után - videók, fotók
Hatalmas volt az ijedtség, amikor Varga Barnabás a látottak alapján eszméletét veszítve terült el a földön.

64. perc (0-0): Skót kaput eltaláló lövés és szöglet sincs még, mi viszont megint veszélyeztettünk. Szoboszlai szöglete után Bolla adhatott be jobbról, Dárdai pedig az ötösről a kapu fölé csúsztatott.

58. perc (0-0): McGinn húzott el a jobb oldalon Dárdai mellett, majd még egy magyart lerázott, de középen menteni tudunk a bepasszánál.

56. perc (0-0): Sallai lövését blokkolták egy gyors magyar akció végén.

48. perc (0-0): Sallai lőtt egy védő lábai között kapura 17-ről, de Gunn elcsípte a labdát.

46. perc (0-0): A skótok kezdték a játékrészt.

47. perc (0-0): Szoboszlai 20 méteres lökete zúgott el a léc fölött, marad a döntetlen a szünetre.

41. perc (0-0): Közben Svájc vezet a németek ellen és vezeti a csoportot is. Ndoye volt a gólszerző:

41. perc (0-0): LÉC! Szoboszlai trükkös szabadrúgását óriási helyzetben fejelhette meg Orbán, de bólintása a lécet is érintve a kapu fölé vágódott (Videó itt!). És lehet, hogy lesről is indult a magyar védő.

35. perc (0-0): Sallaié a mieink harmadik kapu felé (fölé) tartó lövése, de nem volt túl pontos a távoli kísérlet.

32. perc (0-0): Szoboszlai végezhetett el kecsegtető helyről szabadrúgást, de lövése a sorfalról szögletre pattant.

28. perc (0-0): A meccs első szögletét a magyar válogatott végezte el, a kisszögletből aztán skót kontra lett volna, de a játékvezető sípolt, mert Botka lentmaradt a földön egy könyökösnek látszó mozdulat után. A VAR-szoba azonban nem jelzett semmit.

16. perc (0-0): A helyzet változatlan - skót helyzet nincs. Sokat van náluk a labda, de egyelőre nem tudnak mit kezdeni a védekezésünkkel/védelmünkkel. De mi sem vagyunk túl aktívak a kapujuk előtt.

8. perc (0-0): Ott az első veszélyes magyar lövés! Gunn-nak kellett védenie Bolla távoli és kellemetlen kísérletét. A (nagy) mezőnyfölény a skótoké, de mi találtuk el előbb a kaput.

1. perc (0-0): Megy a meccs, a magyar válogatott kezdett. De újra el kellett végezni a középkezdést...

0. perc: Azért a skótok hangereje elképesztő.

0. perc: Már szól a magyar Himnusz! Hajrá, magyarok!

0. perc: A magyar válogatott kezdőcsapata már ismert - íme!

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

0. perc: És így állnak fel a skótok.

Így vonultak a magyar szurkolók a Skócia elleni Eb-meccsre - videók, fotók
A második stuttgarti magyar szurkolói menet útja az utolsó Eb-csoportmeccsig.
Játékosmozgás
Az edzőtáborban is a Diósgyőrrel készül Karlo Sentić, Marko Rakonjac és Mohammed Rharsalla, Bitok Stephenért ajánlatot kapott a klub, míg Farkas Dániel és Ondřej Bačo játékára nem számítanak a jövőben.
Honvéd
Holman Dávid
A következő szezonban is a Honvéd csapatát erősíti Holman Dávid - erről a kispesti klub adott tájékoztatást.
Távozó
A Mezőkövesdtől távozó Andrej Lukic a lengyel másodosztályú Ruch Chorzów csapatában folytatja, ahol Novothny Soma csapattársa lesz.